top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Īstenojot programmas “Latvijas skolas soma” norises

Programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros izvēlējāmies Krustpils pils piedāvājumu- Ziepju darbnīcas un piedāvāto gida stāstījumu, apskatot atjaunoto pili.

Te mēs “vāram ziepes”, iepazīstam augus, kas atrodas traukos un ir jau sagatavoti kā izkaltētas drogas, nepieciešams tikai uz iepakojuma uzrakstīt pievienotos augus ziepju masai, kā arī ieklausīties un sadzirdēt meistares noteikumus, jo šajā vecumā ir raksturīga vēlme steigties un ātri visu padarīt!


Krustpils pilī iepazinām seno telpu izvietojumu un to vēsturisko pielietojumu: virtuves kultūru, podiņkrāsns greznību, lustru dažādību katrā no šim telpām. Katrai telpai ir savs īpašs stāsts.


Kopš 13.gadsimta Krustpils pils vairākas reizes tika dedzināta un karos nopostīta. Turklāt tā tikusi arvien atjaunota, pēdējā atjaunošana ir tikai gadu atpakaļ, kad tika veikta restaurācija. Krustpils pilī vienmēr viesi ir laipni gaidīti. Var vērot no skatu torņa skaisto skatu uz likteņupi Daugavu un blakus esošo ceļu garām pilij. Te var apskatīt mākslas izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas.


Bija interesanti klausīties stāstu par vannas istabas pārbūvi un nozīmi. Bijām uz balkona un vērojām strūklaku pils parkā.


No sarunām ar skolēniem sapratām, ka skolēniem ir vēlme doties ekskursijā un šī bija par īsu, jo laiks paskrēja un iekavējāmies ar mājupceļu. Skolēni smaidīgi , skolotāji saguruši, bet pozitīvām emocijām.
“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comentários


bottom of page