top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

1.c klases skolēnu Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” apmeklējums

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 1.c klases skolēni devās ekskursijā uz “Sēļu sētu”, lai piedalītos vairākās aktivitātēs. Nodarbība, kura prasīja no skolēniem prasmi sadarboties, būt pacietīgiem, atbildīgiem, bērniem šķita visinteresantākā. “Senās rotaļas” deva iespēju komandām veidot savu stratēģiju, lika padomāt par to, kas nepieciešams kopīgā mērķa sasniegšanai. Gan zēniem, gan meitenēm bija iespēja parādīt savas veiklības, attapības spējas rotaļā “Zvejnieks”. Visu paaudžu viena no iecienītākajām rotaļām “Pirtiņa deg” tā aizrāva bērnus, ka pavadītais laiks muzejā šķita tik īss.

Pēc tik lielas un spraigas nodarbības skolēni devās pie muzeja darbiniekiem gatavot ekoloģiskās ziepes, kuru sastāvā bija arī ārstniecības augi. Par tiem nodarbības vadītāja daudz stāstīja un arī bērni varēja padalīties ar savu pieredzi. Daudzi varēja lepoties ar savām zināšanām par lauku un pļavas zālīšu tējām, kur tās atrast un kādai kaitei tās noder. Pagatavotās ziepītes bērni dāvināja māmiņām, jo nedēļas beigās skolēni svinēja Mātes dienu.

Kā noslēdzošā nodarbība bija muzeja ekspozīcijas aplūkošana un praktiska darbošanās ar dažādiem sadzīves priekšmetiem no 18.un 19 gadsimta. Jāsaka, ka dažiem arī te jau bija sava personīgā pieredze un zināšanas. Īpaši tas attiecās uz priekšmetiem, kuri tika izmantoti maizes cepšanā.

Izdevusies diena, priecīgs noskaņojums un jaukas sarunas. Pievienotā vērtība- atbildīgāka, disciplinētāka un radošāka kolektīva veidošanās.

1.c klases audzinātāja J.Januškeviča

29.05.2023.


“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page