top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

1.g klases ekskursija uz PĻAVAS MUZEJU Kaldabruņā

Atnākot pavasarim, arī mēs, 1.g klase, bijām gatavi savai pirmajai ekskursijai. Šī gada 16. maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros mēs devāmies uz Pļavas muzeju Kaldabruņā.

Kādam no mums tā bija pirmā pieredze, apmeklējot un iepazīstoties ar muzeju. Atklājām, ka Pļavas muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā, kas reiz kalpojusi kā skola. Vispirms iepazināmies ar muzeju un tā ekspozīciju, kas veltīta smilgām, aizsargājamajiem augiem, Latvijas dabisko pļavu augiem. Aplūkojām senus instrumentus un darbarīkus, kurus mūsu senči izmantoja savā ikdienas darbā.

Elpa aizrāvās ieejot blakus telpā, kur bija iespēja aplūkot multimediju ekspozīciju „Pusnakts pļavā”. Tumšā telpā klasei kopā bija iespēja skatīties video. Šajā videomateriālā ir iekļautas zināšanas, tēli, skaņas un ainavas, kas stāsta par tām mūsu tautas tradīcijām, kas saistās ar notikumiem pēc krēslas iestāšanās. Putni, kas lido naktī, mazie nakts dzīvotāji, kas rosās zem saknēm. Ārstniecības augi un, protams, Vasaras saulgriežu tradīcijas. Kāds ērti bija iekārtojies krēslā, kāds ērti sēdēja uz spilvena. Un virs galvas zvaigžņotu debess projekcija. Tas bija iespaidīgi.

Tālāk mums bija iespēja darboties radošajās darbnīcās, kur bērniem bija iespēja strādāt ar krāsainajiem stikla gabaliņiem. Skolēni gatavoja sev gaismas ķērājus no muzeja darbinieku gatavotām stikla pērlītēm. Pie tam – tas ir otrreiz pārstrādāts stikls. Klase radoši un aizrautīgi darbojās. Lielākais prieks bija tas, ka savu darbiņu katrs varēja paņemt līdzi uz mājām.

Ekskursiju noslēdzām Pļavas muzeja skaistajā un labiekārtotajā pagalmā, kur pusdienojām. Kopā cepām desiņas, izkustējāmies un labi pavadījām laiku.

Priecīgi, iespaidiem bagāti un iedvesmoti devāmies atpakaļ uz skolu.

1.g klases audzinātāja Līga Mūrniece

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page