top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

1.u klases ekskursija uz PĻAVAS MUZEJU Kaldabruņā

2023.gada 22.maijā 1.u klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izmantoja iespēju un devās ekskursijā uz Pļavas muzeju Kaldabruņā.

Pļavas muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā, kas reiz kalpojusi kā skola. Vispirms iepazināmies ar muzeju un tā ekspozīciju, kas veltīta smilgām, aizsargājamajiem augiem, Latvijas dabisko pļavu augiem. Aplūkojām senus instrumentus un darbarīkus, kurus mūsu senči izmantoja savā ikdienas darbā.

Izbaudījām arī multimediju ekspozīciju „Pusnakts pļavā”. Tumšā telpā klasei bija iespēja skatīties video. Videomateriālā tika iekļautas zināšanas, tēli, skaņas un ainavas, kas stāsta par tām mūsu tautas tradīcijām, kas saistās ar notikumiem pēc krēslas iestāšanās. Putni, kas lido naktī, mazie nakts dzīvotāji, kas rosās zem saknēm. Ārstniecības augi un, protams, Vasaras saulgriežu tradīcijas. Kāds ērti bija iekārtojies krēslā, kāds ērti sēdēja uz spilvena, cits pat varēja apgulties. Un virs galvas zvaigžņotu debess projekcija.

Ekskursijas otrajā daļā iepazinām stiklu, tā īpašības, apstrādāšanas veidus. Radošajās darbnīcās, bērniem bija iespēja strādāt ar krāsainajiem stikla gabaliņiem. Skolēni gatavoja sev gaismas ķērājus no muzeja darbinieku gatavotām stikla pērlītēm, otrreiz pārstrādāts stikls. Skolēniem patika radošā darbošanās. Lielākais prieks bija tas, ka savu darbiņu katrs varēja paņemt līdzi uz mājām. Izveidotie darbiņi izveidojās koši un skaisti. Bērni darbojās ar lielu aizrautību un interesi.

Paldies par doto iespēju!

Klases audzinātāja Ilze Čevere

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Kommentit


bottom of page