top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

10.a un 10.b klases skolēnu mācību ekskursija uz DIC

DIC realizē starptautisku projektu centra apmeklējumam Latvijas skolām ar ceļa atmaksu . 10.a un 10.b. kl.skolēni kopā ar audzinātājām izmantoja šo piedāvājumu un 9.martā devās mācību ekskursijā. Transporta izmaksu kompensēšanas aktivitāte iekļauj sevī dalību kādā no Daugavpils Inovāciju centra izglītojošajām programmām STEM (zinātne, tehnoloģija, inženierija, matemātika) un uzņēmējdarbības jomā, kā arī paša centra apmeklējumu. Vidusskolēni izvēlējās piedalīties zinātnieku laboratorijā. Vienā nodarbībā jaunieši grupās veidoja makaronu tiltu un pēc tam pārbaudīja tā izturību. Interesanti bija salīdzināt savas grupas un citu grupu veikumu. Otrā nodarbībā bija jāpagatavo kosmiskā zonde, kurā uz zemes jānogādā ola, lai tā nesaplīstu. Pamatmateriāli zondes izveidei bija maz, un lai varētu iegādāties papildus priekšmetus bija jāatbild uz jautājumiem par dažādām tēmām. Jo vairāk pareizo atbilžu grupa sakrāja, jo lielāka izvēle papildmateriālu ieguvē. Katra grupa demonstrēja savu veikumu, reāli redzot vai ola „izdzīvoja”. Nodarbību laikā skolēni grupu ietvaros aktīvi sadarbojās - izteica idejas, sadalīja lomas ,vienojās par darbību, lai galarezultātā sasniegtu izvirzīto mērķi. Visas grupas ar uzdevumiem tika galā lieliski. 10.a kl. Megija par nodarbībām saka „Tas bija interesanti, kaut kas savādāks kā ikdienā, jautri, laiks pagāja nemanot. ”

Pēc praktiskajām nodarbībām iepazināmies ar centra mazo un lielo zāli, kurās ir izvietotas ,mūsdienīgi iekārtotas un aprīkotas daudzas „stacijas”. Tēmu loks ļoti plašs, piem., klimata pārmaiņas, ilgtspējīga pilsēta, atkritumu apsaimniekošana, skaņas ātrums, digitālā zemeslode, galds ar prāta spēlēm, video animācijas laboratorija, uztura piramīda, cilvēka spogulis un daudzas citas. Katram bija iespēja izvēlēties savām interesēm atbilstošākās stacijas un uzkavēties tajās ilgāk, pārbaudīt savu erudīciju, uzzināt ko jaunu.

Pirms nodarbībām DIC skolēniem tika dots brīvais laiks pilsētas centra apskatei. Arī šī aktivitāte ir sasaistāma ar mācībām - orientēšanās pilsētvidē, izvēlēties sev tīkamākos apskates objektus un laika pavadīšanas veidu, plānot un noteiktā laikā nonākt konkrētā adreses punktā.

Šo centru bija vērts apmeklēt, jo vienā dienā, salīdzinoši īsā laikā , lielākā vai mazākā mērā tika pieminēti visi skolā apgūstamie mācību priekšmeti. Jaunieši mācību dienu pavadīja ārpus skolas, guva jaunu pieredzi, saliedējās, vairāk sadraudzējās ar paralēlklases skolēniem.

10.a kl. Patrīcija saka „Man ļoti patika šī diena, visu laiku bija ko darīt, bija gan izzinoši gan izklaidējoši. Patika, ka mūsu grupā bija puisis no b klases, mums sanāca laba sadarbība. Gaidām nākošo braucienu.”.

Šī bezmaksas mācību ekskursija patiešām bija vērtīga. Iesakām arī citām klasēm izmantot šo DIC piedāvājumu.


Audzinātājas : A. Ķiploka un L.MovčāneComments


bottom of page