top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

11.a un 12.a klases skolēni programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās ekskursijā

Mūsu mērķi bija:

Papildināt zināšanas bioloģijā un vēsturē, sekmēt integrāciju Latvijas sabiedrībā.

Paplašināt skolēnu redzesloku.

Kolektīva saliedēšana.

Ekskursija sākās ar Latvijas Dabas muzeja apmeklējumu. Pārsteidza muzeja plašums un ekspozīciju daudzveidība. Mēs nonācām dabas pasaulē: kukaiņu pasaule, pasaules dzīvnieki, Latvijas putni, augi un sēnes …

Apbūra ekspozīcija „Cilvēks un vide.”

Ekspozīcijā interaktīvā veidā iespējams iepazīties ar ekoloģijas pamatjautājumiem – izsekot fotosintēzes procesa atšķirībām dienā un naktī, uzzināt vairāk par alternatīvās enerģijas veidiem.

Vēl apmeklējām izstādi „Gulbji – zināmais un nezināmais,” kurā parādīta gulbju sugu daudzveidība, dzīvesveids. Atmiņā atausa bērnībā lasītās pasakas: krievu tautas pasaka par carieni- Gulbi, brāļu Grimmu „Seši gulbji” un balets „Gulbju ezers”. Putni pārsteidz ar savu grāciju.

Pētot kristālus, akmeņus, minerālus, aizdomājāmies par to, ka daba rada tādus šedevrus, ko cilvēks nespēj radīt. Daba ir unikāla un neatkārtojama.

Nākamais ceļojuma punkts: Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs.

Zoodārzā galvenais ir labi laika apstākļi. Un mums paveicās, spīdēja saule, bija silti, un mēs baudījām dabu.

Mūs sagaidīja gids. Mācību nodarbība “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā” paplašināja mūsu redzesloku, palīdzēja uzzināt retus faktus par dzīvniekiem un atcerēties vēstures stundas: tika dots uzdevums atrast Latvijas pilsētas un novadus, kur tie atrodas, salikt Latvijas karti. Nodarbība vairāk orientēta uz pamatskolas skolēniem. Taču arī mums bija interesanti. Mēs uzzinājām jaunus faktus par dzīvniekiem un par heraldiku: kuri dzīvnieki un kāpēc attēloti Latvijas pilsētu ģerboņos.

Saskarsme ar dzīvniekiem radīja tikai pozitīvas emocijas. Krokodilu, pērtiķus, žirafes nesastapsi Latvijā. Tāpat arī mūsu pilsētas Jēkabpils simbolu- lūsi, mežā reti var sastapt.

Spilgtu iespaidu atstāja miniatūrās vardes: spilgtas, ar rakstiem, šķiet, ka tos uzzīmējis mākslinieks un tie ir pārklāti ar laku. Sienāži, siseņi, vaboles tieši pretēji pārsteidza ar saviem iespaidīgajiem izmēriem.

Saskarsme ar dabas pasauli liek saprast, ka tieši no cilvēka ir atkarīgs, vai šis skaistums saglabāsies nākamajām paaudzēm. Lai dabas pasaule būtu iedvesmas avots, tā ir jāsaudzē.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par jaunām zināšanām un pozitīvām emocijām.

Skolēnu atgriezeniskā saite par piedzīvoto pasākumā.

Latvijas Dabas muzejā biju pirmo reizi. Pirmo reizi redzēju, kā izskatās dažādi eksotiski dzīvnieki. Visvairāk atmiņā palikusi ekspozīcija, kas veltīta aizvēsturiskiem dzīvniekiem. It kā atrastos aizvēsturiskos laikos un justos kā pirmatnējais cilvēks.

Īpaši patika zoodārzs. Interesanti redzēt eksotisku dzīvnieku tuvumā. Ļoti sarūgtināts biju par to, ka zoodārzā neredzēja kapibaru, jo sapņoja ar to nofotografēties.

Man patika ekskursija, īpaši ceļojums uz zoodārzu. Tajā bija daudz dažādu dzīvnieku, bet man visvairāk palika atmiņā alpaka.

Noskaņojums ir lielisks. Pārsteidza Dabas muzejs, kurā bija daudz dažādu eksponātu, ieskaitot dažādus īpašus akmeņus un kalnu kristālus, kas it īpaši piesaistīja manu uzmanību.

Spilgtu iespaidu atstāja miniatūrās vardes zoodārzā: spilgtas, ar rakstiem, šķiet, ka tos uzzīmējis mākslinieks un tie ir pārklāti ar laku.

Pirmo reizi turēju rokās ezi. Priecājos kā bērns.

Interesanti bija uzzināt, kādi dzīvnieki un kāpēc attēloti uz Latvijas pilsētu ģerboņiem. Zināju tikai mūsu pilsētas Jēkabpils ģerboni.

Ekskursija bija tieši saistīta ar mūsu dabu, ar dzīvnieku pasauli. Latvijas Dabas muzejā varējām vērot dažādus dzīvnieku biotopus, piemēram, zemi, ūdeni un debesis. Visinteresantākās bija interaktīvās ekspozīcijas, kas ļāva kaut ko redzēt vai dzirdēt. Rīgas Zoodārzā mēs varējām apskatīt dažādus mūsu reģionam netipiskus eksotiskus dzīvniekus. Bija interesanti uzzināt par dzīvnieku pasauli tik neformālā vidē.

11.a, 12.a klases skolēni un klases audzinātāji Ž.Vinogradova, N. Zarkeviča

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page