2.–3. klašu ansamblis “Kopā” 2025./2026. mācību gadā
- Jēkabpils 2. vidusskola

- 1. jūn.
- Lasīts 2 min
2.–3. klašu ansambli “Kopā” veido 14 dziedāt griboši, muzikāli atraisīti un dzīvespriecīgi skolēni no 2.m un 3.m klases. Ansambļa nodarbības notiek divas reizes nedēļā, un parasti tās ir agrajās stundās. Skolēni ansamblī apgūst dažādas dziesmas bērniem – gan latviešu tautas dziesmas, gan oriģināldziesmas. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem nodarbībās (šajā vecumposmā) ir spēja dziedāt divbalsīgi. Iemācītās prasmes un ieguldīto darbu ansamblis parāda ne tikai koncertos un dažādos pasākumos, bet arī konkursos.
Katru gadu Latvijā notiek vokālās mūzikas konkurss “Balsis”, kurā piedalās daudzi skolēnu ansambļi. Arī ansamblis “Kopā” šajā mācību gadā 18. februārī Jēkabpils Tautas namā piedalījās konkursā, kurā ieguva 1. pakāpes diplomu un tika izvirzīts uz konkursa 2. kārtu. “Balsis” 2. kārta notika 25. februārī Rēzeknes bērnu un jauniešu interešu izglītības centrā “Zeimuļs”, un arī tajā tika iegūts 1. pakāpes diploms. Abās kārtās ansamblis izpildīja trīs dziesmas: Valta Pūces dziesmu “Lai ir” (Pētera Brūvera vārdi), latviešu tautas dziesmu “Upe nesa ozoliņu” un jēkabpilietes Ilzes Arnes dziesmu “Kartupeļi” (Andra Zauera vārdi), kas bērniem īpaši patika, jo tā ir jautra un savdabīga, tai arī tika iestudētas kustības.
Lūk, 3.m klases skolēna Roberta Groda atmiņas par konkursu: “Mēs ar ansambli devāmies uz mūzikas konkursu Rēzeknē. Sākumā autobusā mēs atkārtojām mūsu dziesmu vārdus. “Zeimuļī” pie ieejas mēs noģērbāmies un devāmies uz mums ierādīto telpu. Kad pienāca laiks, mēs visi uzstājāmies uz skatuves. Pēc uzstāšanās mēs kopīgi aizgājām uz kafejnīcu “Baravika”, kur paēdām pusdienas. Mēs atgriezāmies “Zeimuļī” un gaidījām, kuru pakāpi mums iedos. Mēs nopelnījām 1. pakāpes diplomu ar 40,6 punktiem! Atpakaļceļā mēs iebraucām “Top” veikalā un laimīgi atgriezāmies mājās!”
Mājās tiešām atgriezāmies laimīgi un gandarīti. Ir padarīts liels, nopietns darbs. Lai ansamblis gūtu panākumus, darbiņš vieglāk veicams kopā!
2.–3. klašu ansambļa vadītāja Maija Kondrāte







