top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

3.a un 3.b klases ekskursija uz Namdara darbnīcu

2023. gada 22. maijā, sagaidījuši pavasara saulīti, Jēkabpils 2. vidusskolas 3.a un 3.b klases skolēni devās gūt jaunus iespaidus un pozitīvas emocijas Namdara darbnīcā, kuras apmeklējums tika organizēts programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Vēl neizkāpuši no autobusa, skolēni ievēroja neizsakāmi skaisto dabu un senatnīgās koka ēkas un nespēja vien sagaidīt, kad varēs doties elpu aizraujošajā piedzīvojumā. Drīz vien Namdara darbnīcas saimniece Laura aicināja skolēnus doties viņai līdzi.

Sākumā skolēniem bija iespēja izmēģināt staigāšanu uz koka kājām, kā arī citas senatnīgas spēles. Pēc tam skolēni interaktīvā nodarbībā tika iepazīstināti ar dažādu sugu koku pielietojumu kokamatniecībā un varēja likt lietā savas zināšanas, lai atbildētu uz saimnieces jautājumiem. Brīvajā laikā skolēniem bija iespēja izšūpoties lielajās Namdara šūpolēs, piedalīties divcīņā ar maisiem uz baļķa un iegriezt koka vilciņu. Pēc tam darbnīcas namdari parādīja un palīdzēja skolēniem izmēģināt zāģēt, mizot un ēvelēt koku ar senlaicīgajiem instrumentiem, kas skolēniem sagādāja daudz prieka. Visbeidzot jau nogurušajiem ceļotājiem bija iespēja uz grila cept līdzpaņemtās desiņas un zefīrus un mieloties ar īpašo uz ugunskura vārīto Namdara spēka tēju neparastajā koka ‘’vigvamā’’. Neizpalika arī koka svečturu, dekoratīvo magnētu, svilpīšu un citu namdaru darināto mākslas darbu iegāde suvenīru stendā.

Skolēni atzina, ka šodien viņi uzzināja daudz jauna- kādas koku sugas ir Latvijā, kā apstrādā koku un paši arī mācījās to darīt, kas nav nemaz tik viegli, kā sākumā šķita. Namdaru spēka tējas rituāls palīdzēja viņiem atgūt iztērēto enerģiju. Mājupceļā skolēni noguruši, bet apmierināti pētīja iegādātos suvenīrus, pēc koka augšanas gredzenu skaita mēģināja noteikt, cik seni koki izmantoti to izgatavošanai.

Šo vietu skolēni labprāt apmeklētu vēlreiz un iesaka piedzīvot šādu ekskursiju ikvienam.

Tatjana Šeklanova

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page