top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

4.d klase iepazīst keramikas mākslu Krāslavā

2022. gada 30. septembrī 4.d klase devās pretī zelta rudenim, un ceļš aizveda uz gleznaino Krāslavas pilsētu, kur Krāslavas Amatniecības centrā iekārtotas amatnieku darbnīcas. Tajās skolēni var iepazīt senos arodus un iepazīties ar amatniekiem, kā arī apgūt jaunas prasmes senajos arodos. To varētu saukt par māla ceļojumu no iegūšanas un apstrādes līdz skaistai krūzei vai vāzei suvenīru plauktā.

Keramiķu Valda un Olgas Pauliņu vadītajā nodarbībā skolēni uzzināja, ka keramikas mākslas pamatā, pirmkārt, ir māls, kuru dažādu priekšmetu izgatavošanai izmanto kopš ļoti seniem laikiem. Daudz vērtīgas informācijas varēja gūt arī piedāvātajā izzinošajā videomateriālā par seno arodu attīstību Krāslavā kopš grāfa Plātera valdīšanas laikiem. Meistari iepazīstināja skolēnus ar māla iegūšanu, tā īpašībām, apstrādes metodēm, atklāja arī vairākus noteikumus un nianses, kas jāievēro, lai izstrādājums izveidotos kvalitatīvs. Piemēram, dažādās keramikas izstrādājumu krāsu nianses nosaka gatavošanas procesā izmantotā uguns, ķīmiskās krāsvielas un arī vienkārši nejaušība.

Visgaidītākā nodarbības daļa bija, kad skolēni varēja līdzdarboties un izmēģināt amatniecības darbarīkus, piemēram, podnieka ripu. Amatnieki demonstrēja savas prasmes, ar aizrautību stāstīja par darbošanās procesu un ļāva bērniem praktiski iesaistīties. Radošajā darbnīcā skolēni izgatavoja suvenīrus, kas būs kā jauka atmiņa par senajiem arodiem un klases rudens ekskursiju. Radošajā procesā bija nepieciešams sekot līdzi meistara norādījumiem, varēja arī likt lietā savu fantāziju un saturīgi pavadīt laiku ar klases biedriem – viens otram palīdzot, uzmundrinot un uzjautrinot.

4.d klases skolēni saka paldies Krāslavas Amatniecības centra pieredzējušajiem keramiķiem. Palika tikai viens neatbildēts jautājums – kas ir galvenais keramikā? Labs māls, parocīga ripa un jaudīgs ceplis vai patiesa mīlestība pret savu sirdsdarbu un dzimto Latgali?

4.d klases audzinātāja Antra Skutela

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page