top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

4.d klase mācās par dzīvniekiem Latvijas dabā un kultūrā

Kas būtu jāredz un jāiepazīst lieliskā klases ekskursijā uz Rīgu? Protams, tas ir Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs! Nevainojama izvēle, ja esi gatavs skatīties un ieraudzīt, meklēt un atrast, dzirdēt un paturēt prātā. 2023. gada 23. maijā 4.d klase devās uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, lai piedalītos nodarbībā “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”.

Nodarbības centrālais objekts, protams, bija dzīvnieks. Tomēr dzīvnieku stāstu pavedieni aizvijās neskaitāmi daudzos virzienos. No pamata informācijas par dzīvnieku uzvedību, barību, izplatību, līdz pat simboliem, teikām, leģendām, folklorai un heraldikai. Un tieši heraldika – Latvijas pilsētu, novadu ģerboņu meklēšana un minēšana bija galvenā pētnieciskā aktivitāte un praktiskā darbošanās, kurā bija iesaistīts katrs mūsu klases skolēns. Staiceles stārķis un Jelgavas alnis daudziem bija kas nedzirdēts, bet, kad pienāca kārta lūsim, mūsu klase bija zinoša un pārliecinoša. Skolēni bija gatavi nodarbības vadītājai jau teikt visu priekšā un stāstīt daudz un ilgi, bet nevarēja to darīt īpašu apstākļu dēļ. Kā vēstīja informācija pie lūšu būriem – uzvesties pēc iespējas klusi, jo pavasaris ir dzīvnieku mazuļu laiks. Lieks troksnis var izbiedēt lūšu mātīti un mazuļus.

Mūsu klases skolēni ar ļoti lielu aizrautību meklēja dzīvniekus, apbrīnoja tos un klausījās gides sniegtajā informācijā. Sajūsmu izraisīja lielie dzīvnieki, kurus varēja redzēt īpaši tuvu: kamieļi, zebras, žirafe, lauvas un nīlzirgi. Daudzu skolēnu favorīts bija kapibara, kuru ceturtklasnieki meklēja ar sacensību cienīgu azartu. Arī izmēros mazākie zoodārza iemītnieki nepalika nepamanīti – vardes, kukaiņi, zivis. Līdzās pozitīvas sajūsmas pilnajām emocijām jāmin vēl kāds tikums, kuru skolēni atklāja ar savu uzvedību. Tā ir līdzjūtība. Līdzjūtība, skumjas un vēlēšanās palīdzēt savvaļas zvēriem, kuri mitinās būros un voljēros, bet dzimuši brīvībai.

4.d klases skolēni saka vislielāko paldies zooloģiskā dārza darbiniekiem un novēl, lai lūšu mazuļi ātri paaugas. Tad mēs noteikti atgriezīsimies pavērot šos graciozos dzīvniekus, kuri atveidoti Jēkabpils ģerbonī un iespiedušies jēkabpiliešu sirdīs.


4.d klases audzinātāja Antra Skutela


“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page