top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

5.b klases skolēni piedalījās digitālā pasākumā “Smilšu kino”

6. decembrī 5.b klases skolēni piedalījās projekta Latvijas skolas soma ietvaros digitālā pasākumā “Smilšu kino”.


Attālinātā nodarbībā bija piedāvāts smilšu kino mākslinieces video, kurā smilšu virsdiriģente, smilšu sijātāja un smilšu faktūras pētniece Zane Pumpure-Prāmniece pastāstīja skolēniem, ka smilšu kino ir zīmēšana smilšu animācijas tehnikā uz izgaismota stikla, izmantojot tikai smiltis un mākslinieces rokas. Skolēni uzzināja vēl daudzus interesantus faktus par smiltīm, kā tas top, kad tas radās, kur tiek iegūtas smiltis zīmēšanai. Skolēni arī saņēma īpašu mākslinieces zīmētu smilšu kino video sveicienu savai skolai un klasei.


Skolēniem uz skolu tika nosūtīti arī smilšu aplikāciju krāsošanas materiāli, ar kuriem darboties nodarbības turpinājumā. Smilšu aplikācijas ir vienkārša, ātri apgūstama un aizraujoša aktivitāte bērniem, ar krāsainām smiltīm krāsojot dažādu zīmējumu kartītes. Rezultātā bērni izveidoja krāsainas, košas un katram pilnīgi atšķirīgas smilšu glezniņas.

 

SKOLĒNU ATSAUKSMES


Nodarbībā es uzzināju jaunu un interesantu informāciju par smiltīm. Uzzināju, ka, lai zīmētu ar smiltīm, nepieciešamas sausas smiltis un speciāls stikla galds ar apgaismojumu. Man bija ļoti interesanti skatīties filmu par zīmēšanu ar smiltīm. Bija lieliski veidot aplikāciju no smiltīm un iznāca ļoti skaisti. (Iļja Skopenko)


Man ļoti patika gleznot ar smiltīm. Es nekad to neesmu darījis. Es vienmēr esmu zīmējis ar zīmuļiem, krītiņiem, flomasteriem vai krāsām. Tā bija mana pirmā reize, kad gleznoju ar smiltīm. Es uzzināju, ka ir tāds zīmēšanas veids- ar smiltīm, un ir daudz cilvēku, kas to dara. (Vlada Korpačova)


Bija ļoti interesanti veidot aplikāciju no smiltīm. Bija grūti sagādāt smiltis nepieciešamajās krāsās, lai izkrāsotu attēlu. (Kirils Krasuļenko)


Agrāk es nezīmēju ar smiltīm, bet tas ir ļoti interesanti. Stundā es uzzināju, cik skaisti ir zīmēt ar smiltīm. Zīmēt ar smiltīm ir ļoti interesanti un skaisti. Man ļoti patīk. (Aleksandrs Zabello)


Nevaru pateikt, ka bija super, bet bija interesanti un izzinoši. Diemžēl, pasākums notika attālināti un mēs nevarējām zīmēt ar īstām smiltīm uz speciāla galda. Bija ļoti labi, ka mēs izveidojām aplikāciju, izmantojām smiltis dažādās krāsās: zilas, pelēkas sarkanas, zaļas, baltas utt. Bija arī pārsteigumi – kino sveicienā parādījās mūsu pilsētas ģerbonis un mūsu skolas simbols. Un, protams, man patika, ka mūs cienāja ar garšīgiem smilšu cepumiem. (Deniss Skačko)


Man patika gleznot ar smiltīm. Tas ir interesanti un aizraujoši. Es uzzināju daudz jauna, ka var krāsot ar smiltīm, kur dabūt un kādās krāsās tās ir. Šis ir pats aizraujošākais gadījums. (Ramona Daļecka)

5.b klases audzinātāja Jeļena Jaskova


Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

留言


bottom of page