top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

5.c klases ekskursija uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju

Šī gada 26. maijā 5.c klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu- Latvija Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai piedalītos Muzejpedagoģiskā nodarbībā “Ganu spēles Latvijas laukos 19.gs. un 20.gs. sākumā”. Nodarbība bija sadalīta 2 daļās, un kopumā tā ilga 2 stundas.

Pirmajā daļā nodarbības laikā skolēniem bija iespēja uzzināt plašāk par to, kāda agrāk Latvijas laukos bija gan pieaugušo, gan bērnu ikdien, cik liela nozīme ikdienā bija lauku darbu veikšanai. Tā bija iespēja apskatīt arī klātienē seno laiku dzīvojamo māju, klēti, baznīcu, krogu u.c. ēkas. Nodarbības otrajā daļā skolēniem bija iespēja piedalīties aktivitātēs un spēlēt spēles, kādas agrāk tika spēlētas Latvijas laukos, piemēram, “Diena un nakts”, kuras ietvaros skolēni ķēra pretinieku komandas dalībniekus, pārvilinot tos savā komandā; aktivitāte “Skudras”, kuras laikā pa 3 skolēniem bija jāpārvietojas uz viena koka staba, imitējot skudru ar 6 kājām; iešana, izmantojot “koka kājas”; stafete, kuras laikā ar koka “kausiņu” bija jāpārvieto priekšmets, lai tas neizkristu u.c.

Šī nodarbība skolēniem bija iespēja ne tikai uzzināt kaut ko jaunu par cilvēku dzīvi 19.gs. un 20.gs sākumā, bet arī kopā ar klasi, brīvā dabā un pozitīvā gaisotnē pavadīt laiku, spēlējot spēles un piedaloties aktivitātēs.


5.c klases audzinātāja Zaiga Kaulakane


“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page