top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

5.d klase ciemojas Rēzeknē

18. aprīlī 5.d klase un audzinātāja Antra Skutela devās uz pilsētu Latgales sirdī – Rēzekni. Tur kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījāmies divās izzinošās un vērtīgās aktivitātēs. Viena no tām palīdzēja atbildēt uz jautājumu: Kas slēpjas mums zem kājām? Otra – Kas slēpjas mūsu sirdīs?

Kā pirmo iestādi apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju. Te skolēni sākumā noklausījās stāstījumu par vēsturi un tās liecībām, iepazinās ar arheoloģiskajos izrakumos atrastajām senlietām un izrakumu materiāliem, kas iegūti tepat Rēzeknes viduslaiku pilskalnā. Gide arī skaidroja, cik būtiska nozīme vēstures un senču dzīves izzināšanā ir arheoloģiskajiem izrakumiem. Nodarbības turpinājumā praktiski darbojoties, skolēni iejutās arheologa lomā un noskaidroja, ko slēpj zemes dzīles. Izmantojot atbilstošus darbarīkus, atsedzot centimetru pēc centimetra smilšu slāņa, vajadzēja izrakt dažādas vēstures liecības. Improvizētais arheoloģijas parauglaukums slēpa sevī gan atkritumus, gan atradumus un tos vajadzēja sašķirot. Kas tik te nebija! Māla lauskas, ogles, dažādi darbarīki, rotaslietas un pat dzīvnieka galvaskauss. Kā īstiem pētniekiem skolēniem nācās pētīt, dokumentēt, analizēt, secināt un iepazīstināt klausītājus ar paveikto. Pateicoties muzejpedagoģes aizraujošajam stāstījumam un pārdomātajai praktiskajai aktivitātei, mūsu nodarbība muzejā bija ļoti lietderīga.  

Dienas otrajā daļā apmeklējām Latgales vēstniecību GORS, un skolēni bija lielā sajūsmā par šeit piedzīvoto. Leļļu teātra viesizrāde vēstīja par divu galveno personāžu – mazdēla un omītes draudzību un vēlmi piepildīt savus sapņus. Izrāde “Gansteromīte” veidota pēc Deivida Valjamsa tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Vienpadsmit gadus vecie piektklasnieki ļoti personīgi izdzīvoja stāstu par vienpadsmitgadīgo Benu un viņa vecmāmiņu. Izrāde bija ļoti kvalitatīva: iespaidīgas cilvēka auguma lelles, noskaņu radoša mūzika, krāšņs skatuves iekārtojums, emociju un aizraujošu notikumu piesātināts lugas saturs. Skolēni secināja: ja kāds ir vecs, nenozīmē, ka viņš ir garlaicīgs un apnicīgs, bet var izrādīties pavisam pretēji.

Šī iespaidiem bagātā diena lika padomāt par to, kas atrodas zem mūsu kājām, kā notiek Zemes dzīļu izpēte un kas notiek pazemē, kura joprojām glabā daudz neizzinātā. Tikpat daudz noslēpumainā ir arī cilvēku attiecībās un saskarsmē. 5.d klases skolēni noteikti pajautās savējiem: Kas tev sagādā prieku un par ko tu sapņo? Ko tu vēlies piedzīvot? Laižam piedzīvojumos kopā?!  

 

5.d klases audzinātāja Antra Skutela

 

Comments


bottom of page