5.d klase uzzina zināmo, brīnās par neizskaidrojamo un rada skaisto Krustpils pilī

Ekskursijas Krustpils pilī ir ne tikai interesantas ar bagātīgu vēstures faktu klāstu, bet tās ir arī piedzīvojums, par kuru var brīnīties, priecāties, lepoties un mācīties. Par to pārliecinājās arī 5.d klases skolēni un klases audzinātāja, kad 28.septembrī tikām viesmīlīgi uzņemti atjaunotajā Krustpils pilī. Te programmas “Latvijas Skolas somas” ietvaros gida pavadībā izstaigājām pils gaiteņus, zāles, kambarus, apartamentus un piedalījāmies muzejpegadoģiskā nodarbībā “Gaisma pašu rokām”.

Vairāk kā stundu garajā ekskursijā gida pavadībā izstaigājām renovētās pils telpas, ko apsaimnieko Jēkabpils Vēstures muzejs. Skolēni klausījās stāstījumu par pils likteni dažādos laikos, iepazina vairākas ekspozīcijas un telpas. Visaizraujošākais bija vēsturei pieskarties - noslēpties pagājušā gadsimta istabā ar slēpni, pasēdēt un pastūrēt Reiņa Nitiša rallijkrosa automašīnas modelī un iekāpt improvizētā gaisa balonā.

Vai te var ļaut vaļu fantāzijai? Noteikti, jā! Iziet uz pils balkona, vērot strūklaku un iztēloties kā te reiz zaļojušas palmas. Dzirdot pils apmeklētāju soļus un sarunas, aizdomāties vai tik tā nav Brūnā dāma pils pagrabos par kuru klīkst leģenda. Un uzkāpjot pils tornī, pavērot mūsu pilsētu, lai vēlreiz klusi vai skaļi apliecinātu – cik te ir skaisti!

Skolēni bija iepriecināti apmeklēt radošo sveču pagatavošanas darbnīcu, kas dažādoja ikdienas mācību procesu. Skolēni kā pozitīvas atsauksmes minēja: interesanto nodarbības vadītājas stāstījumu, precīzās instrukcijas darbošanās gaitā un patīkamo sveču aromātu. Tāpat skolēni izteica vēlēšanos, kaut nodarbība būtu garāka, jo viņi bija gatavi darboties krietni ilgāk un pašu rokām pagatavot ko vairāk. Paldies organizatoriem, kuri parūpējās kā ērti iesaiņot svecītes un paņemt līdzi. Šodien mūsu mājās spīd pašu pagatavoto svecīšu liesmiņas, pils zālē spīd grezno lukturu spuldzītes un Jēkabpils augstākajā pakalnā arī spīd – lepnā Krustpils pils.

5.d klases audzinātāja Antra Skutela