top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

7.b klases ekskursija uz Līgatni

2021. gada 4. oktobrī 7.b klase devās ekskursijā. Bija iespēja baudīt lielisko rudens krāšņumu. Saule priecēja mūs ar rudenīgiem, bet siltiem stariem. Līgatnē mūs sagaidīja gide, kura ekskursiju pārvērta aizraujošā, izklaidējošā un izglītojošā pasākumā.


Mūsu pirmā pieturas vieta bija papīrfabrikas strādnieku ciemats. Apskatījām arī tā apkārtnē esošo 19. gadsimta koka apbūvi, arī vēsturisko strādnieku dzīvokli, kas atrodas vienā no strādnieku koka rindu mājām. Mums bija arī iespēja redzēt zivju nārsta taku, kuru ir ieteicams apmeklēt novembrī, lai vērotu lašu nārstošanu. Tālāk mēs nokļuvām Līgatnes papīrfabrikā. Iepazināmies ar fabrikas vēsturi, sākot ar 1815. gadu un līdz mūsdienām, ar papīra izstrādes tehnoloģiju. Bija arī iespēja apmeklēt slēgtas ražotnes telpas. Tur mēs varējām redzēt kaudzes ar makulatūru, saražotu papīru un kartonu, kas palika pēc fabrikas bankrota. Bija sajūta, ka laiks ir apstājies. Pēc tam mēs devāmies uz papīrfabrikas muzeju, kur varējām apskatīt saražoto aplokšņu kolekciju un vēstuļpapīru paraugus, kā arī visu papīrfabrikā kādreiz ražoto produkciju. Ekskursija izdevās!


Paldies projektam "Latvijas skolas soma" par iespēju izzināt Latvijas ražošanas vēsturi, paplašināt redzesloku, izbaudīt rudens dienu Līgatnē.

 

Skolēnu atsauksmes:

4. oktobrī mēs bijām Līgatnē, sākumā staigājām pa pakalniem, devāmies uz pagrabu alām, kuras savām rokām radījuši seni iedzīvotāji pārtikas uzglabāšanai. Mēs redzējām skaisto, stāvo sauli un koku galotnes, mēs devāmies uz papīra fabriku, redzējām, kā ražo kartonu, pat varējām to taustīt. Man ļoti patika papīra muzejs. (Liāna)

Man ļoti patika ekskursija, ļoti daudz staigājām un klausījāmies par rūķi, kas slēpās alās. Mūs aizveda uz pamestu papīra fabriku, kur es atradu papīra lapiņas, no kurām uztaisīju lidmašīnu. (Julianna)


Ekskursijas sākumā noklausījāmies gides stāstīto - no kā iepriekš ražoja papīru. Vēlāk mēs draudzīgi devāmies augšup pa lielajām kāpnēm augšā, mēs varējām redzēt jaukas mājiņas, kur agrāk dzīvoja strādnieki. Kad mūs veda pa tiltiņa takām, mēs varējām novērot alas, dabu un ļoti skaistu lapkriti. Pie vienas mazas alas mums stāstīja leģendu: “Ja iziet alai cauri, tad visu gadu būsi laimīgs.” Tā kā vēlamies būt laimīgi, visa klase kopā ar skolotājiem izskrēja tai cauri. Mēs arī apmeklējām papīrfabriku un muzeju. Man ekskursija ļoti patika. (Diāna)


Bija burvīga rudens diena, mēs baudījām saulaino laiku, novērojām zelta lapkriti un staigājām pa pakalniem. No augšas bija vērojami ļoti skaisti dabas skati, mums arī ļoti paveicās ar laiku. Es biju sajūsmā par to, cik skaista ir mūsu daba!

Vēlāk, kad mēs devāmies uz papīra fabriku, es ieraudzīju dažādu aprīkojumu. Bija nedaudz žēl, ka šī fabrika vairs nedarbojas. Mums bija iespēja uzzināt daudz jauna un labi atpūsties, par to es esmu priecīgs. (Vladislavs)


Mēs braucām ar klasi ekskursijā uz Līgatni. Brauciena laikā pavērās skaists skats, krāsainas koku lapas rotāja zemi. Mēs gājām pastaigāties ar ekskursijas gidu, viņa mums stāstīja, kā veidojas akmeņainie ieži, tad mēs devāmies uz papīra fabriku. Tur tika ražots papīrs, kuru varēja apskatīt muzejā. (Anastasija)


Mēs pirmdien braucām uz Līgatni. Bija labs laiks, lai apskatītu dabas skatus, doties uz fabriku un uz papīra muzeju. Tur mēs apmeklējam alas. No tilta bija pārredzama visa Līgatnes pilsētiņa. Bija brīnišķīga rūpnīca ar daudzām ražošanas telpām, kur staigājām. Pēc ekskursijas palika pozitīvas emocijas. (Laura)


7.b klase un klases audzinātāja Marina Ļitvinova.

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Kommentare


bottom of page