top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

8.a un 8.b klases ekskursija Rīgas Motormuzejā

Kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 29.septembrī 8.a un 8.b klases skolēni apmeklēja Rīgas Motormuzeju. Rīgas Motormuzejs ir Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais spēkratu muzejs. Muzejs dibināts 1989. gadā pēc Latvijas Antīko automobiļu kluba iniciatīvas. Motormuzejs vāc, saglabā, restaurē un popularizē senos spēkratus kā Latvijas un pasaules industriālā mantojuma un materiālās kultūras sastāvdaļu. Muzejā pieejama arī bagātīga tehniskās literatūras lasītava. Muzejs ir valsts akciju sabiedrības Ceļu satiksmes drošības direkcija struktūrvienība un darbojas saskaņā ar Muzeju likumu, kā arī citiem likumdošanas aktiem un normatīviem dokumentiem. 2012. gada 16. aprīlī muzejs tika slēgts rekonstrukcijai, pēc rekonstrukcijas atklāšana notika tikai 2016. gada 2. jūlijā.

Ekskursijas sākumā skolēni piedalījās interaktīvajā nodarbībā „No kvēlspuldzes līdz elektroauto”. Nodarbības teorētiskajā daļā skolēni uzzināja par izcilo zinātnieku un izgudrotāju Tomasu Alvu Edisonu, viņa slavenākajiem izgudrojumiem un to, kā tie ietekmējuši Latvijas un visas pasaules industriālo attīstību, sākot no gaismas iedegšanas ik mājā līdz pat RAF Elektro mikroautobusiem, Andra Dambja elektroautomobiļiem un to uzlādei Latvijā. Nodarbības praktiskajā daļā skolēni izveidoja elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidroja, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons.

Ekskursijas turpinājumā skolēni apmeklēja Rīgas motormuzeja spēkratu ekspozīciju, kura veidota no vairākām sadaļām - „Garais ceļš līdz auto” (stāsta par autobūves pirmsākumiem), ”20. gadu vieglie automobiļi un motocikli”, „30.-40. gadu automobiļi”, „Kremļa kolekcija”, „Pēckara PSRS automobiļi un motocikli”, „Auto un motosports” „Auto, moto un velo ražošana Latvijā”.

Muzeja ekspozīcijā bija iespējams izbaudīt braucienu ar autobusu uz kolhoznieku kāzām, iepazīties ar izstādīto ugunsdzēsēju auto uzbūvi un vēsturi.

Skolēniem ļoti patika mašīnu un citu braucamrīku daudzveidība – to formas, krāsas, izmēra atšķirības. Vēl patika, ka daudzas lietas var pataustīt, pagrozīt, pakustināt. Laiks muzejā paskrēja nemanot. Vairāki bērni teica, ka gribētu vēlreiz atgriezties Motormuzejā uz ilgāku laiku.


Skolēnu atsauksmes:

Kolosāls muzejs ar bagātīgu un interaktīvu braucamrīku ekspozīciju. Var apskatīties ne tikai auto, bet arī plašu radio un telefonu aparātu kolekciju. Bija ļoti interesanti! (L.Tučs, 8.a)


Ekskursija man patika, un pēc atgriešanās mājās, es biju brīnišķīgā noskaņojumā. Muzejā bija interesanti, īpaši man patika pirmā daļa ar eksperimentiem. Muzejā man izdevās ieraudzīt daudzas neparastas senas automašīnas, ko nebiju redzējusi iepriekš, daudzas mani ļoti pārsteidza. (N.Kuļikova, 8.a)


Interesants un aizraujošs muzejs. Ļoti mūsdienīgs. Patika, ka varēja darboties ar eksponātiem, ļoti patika praktiskā nodarbība. (A.Bondarenko, 8.a)Mēs ar klasi devāmies uz Rīgu uz Rīgas Motormuzeju, klausījāmies gidi, kura ļoti interesanti stāstīja par senajām mašīnām un to vēsturi. Uzzinājām, ka muzejā ir vairāk nekā 120 eksponātu, no kuriem daudzi ir ļoti vērtīgi. Mums ļoti patika brauciens ar seno autobusu. Otrajā daļā mums bija nodarbība, kurā mums izstāstīja spuldzītes principu, arī paši mēģinājām izgatavot spuldzīti, kā arī citronu bateriju. Labprāt pamēģinātu uztaisīt tādu mājās. Paldies par ekskursiju. (M.Bogdanovs, 8.b)


Ekskursija bija ļoti interesanta, sākumā nonācām seno auto muzejā, mašīnas bija ļoti skaistas, lielākā daļa tika restaurētas. Uzzinājām daudz vēsturisku faktu, redzējām daudz ārzemju automobiļu, arī Latvijā ražotas automašīnas un autobusus. Nodarbības laikā skolotāja stāstīja, cik vienkārši ir pašiem izgatavot bateriju no improvizētiem materiāliem, bija ļoti jautri, visi gribēja, lai mums izdodas. Es labprāt apmeklētu muzeju vēlreiz. (L.Vilkaste, 8.b)

8.a klases audzinātājs Andris Lazdiņš

8.b klases audzinātāja Marina Ļitvinova

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comentários


bottom of page