top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

9.a klases Bauskas muzeja apmeklējums ar programmu ”Laiks spēlēties”

“Mēs varētu daudz ko mācīties no krāsu zīmuļiem; daži ir asi, daži ir glīti, daži ir blāvi, bet citi ir spilgti, dažiem ir dīvaini nosaukumi, tomēr tie visi ir iemācījušies sadzīvot vienā kastītē.” (Roberts Falgams)


Muzejpedagoģiskā nodarbība "Laiks spēlēties" ir veidota skolas vecuma bērniem ar mērķi iepazīstināt skolēnus ar leļļu un rotaļlietu vēsturi, kā arī veicināt skolēnu radošumu un praktiskās iemaņas rotaļlietu izgatavošanā.


Lelles un rotaļas – tam nav vecuma ierobežojuma, mums katram mājās ir kāda rotaļa vai bērnības manta, kura tiek nodota kā relikvija, turpinot mūsu atmiņas un emocijas, jo katrai no rotaļlietām, kas bija mums bērnībā, ir savs-” īpašais” stāsts.

Nodarbības pirmā daļa noritēja muzeja ekspozīcijas zālē, kur skolēni iepazīstas ar lellēm un rotaļlietām un uzzina par to vēsturi no 19. gadsimta beigām līdz 21. gadsimta sākumam.

Nodarbības otrā daļa ir radoša darbošanās - 3D papīra rotaļlietu izgatavošana. Radošā procesā skolēni pašrocīgi izgatavo rotaļlietu no papīra, pilnveidojot prasmes un iemaņas un iegūstot jaunas zināšanas darbā ar 3 D rotaļlietu gatavošanu un priekšstatu, kā var modelēt, lai iegūtu 3D modeli.


Piedāvājums ir 9.a klases skolēnu grupai izvelēties novadu, kuru tautas tērpa lellīti veidot no papīra. Zēni veido zēna lellīti, bet meitenes meiteņu lellīti. Apmeklējot šo nodarbību, iegūts pašu gatavots neliels suvenīrs. Skolēniem tika parādīti vēsturiski novadu tautas tērpi sagataves papīra veidā, no kuriem pagatavoja lellītes.


Kopā pavadīts laiks citā vidē un gaisotnē ir neatsverams. Paldies par iespēju apmeklēt interesantu kolekciju un tās autores stāstījumu.


Skolotāja Vēsma Madžule


Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Commentaires


bottom of page