top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Aizraujošā īsfilmu veidošana

Šī gada 29.novembrī pie 4.klašu skolēniem ieradās filmu studijas „Nofilmē savu filmu” pārstāve Marta Bite, lai iemācītu skolēniem filmēt īsfilmu, izmantojot vienkāršas lietas.


Katra klase izvēlējās sev interesējošas filmas tēmas. Filmu veidošanas process bija saistošs un pamācošs. Visaizraujošākais, pēc skolēnu atsauksmēm, bija skatīties, kas no tā visa sanāca.


Lūk, 4.klašu skolēnu iespaidi par šo procesu:


"Filmas veidošanas nodarbība radīja pozitīvas emocijas, iepazinām ne tikai filmas tapšanas procesu, bet arī atklājām klasesbiedru apslēptos talantus. Bija interesanti redzēt, kā viņi izpaudās savā lomā, kā viņi improvizēja, kā uzņēmās „režisora” lomu un kā katrs varēja paust savas idejas."


,,Iepriekš zinājām, ka filmēšanā tiek izmantots zaļš fons, taču nezinājām, kādēļ tieši zaļš. Tagad zinām, ka kamera spēj ātri vien atpazīt zaļo krāsu, ļaujot to izgriezt un ievietot jebkādu citu fonu. Likās, ka ir obligāti nepieciešama profesionāla kamera, taču mūs filmēja ar kvalitatīvu Apple produkcijas planšetdatoru.”


Apvienojot mūsdienu tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, skolēniem tika atklāta neliela daļa no kino pasaules. Filmu veidošana tika parādīta kā aizraujošs un izklaidējošs process. Un, protams, katra klase saņēma savas nofilmētas filmas.

4.klašu skolēni un klases audzinātājas

Jeļena Blumentāle un Žanna Molčanova

Kā top izrāde?

,,Skatuves dizains, mūzika un aktieru spēle, - tas mums ir izbaudāms teātrī un redzams no skatuves. Tikmēr pārējo teātru darbinieku darbs paliek ēnā" - tā pēc Liepājas teātra digitālās mācībizrādes "K

Svētku noskaņu koncertā

Programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros 22.decembrī 2.a un speciālās izglītības klases skolēni apmeklēja svētku noskaņu koncertu, kurā muzikālajam stāstam par "Ezīti miglā" bija radīts turpinājums

Saldumu ražotni iepazīstot

Piektdien, 22. novembrī, 2.a un 2.b klases skolēni no Jēkabpils 2. vidusskolas kopā ar klases audzinātājām devās uz „Skrīveru saldumu” ražotni. Sākumā skolēniem izstāstīja par uzņēmumu un par ražotne

Kommentarer


bottom of page