top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Aizraujošā ekskursija uz Gulbenes dzelzceļa muzeju

Š. g. 6. oktobrī 6.c un 6.e klases skolēni devās ekskursijā uz Gulbeni. Skolēni kopā ar skolotājām apmeklēja izglītojošo un interaktīvo centru „Dzelzceļš un Tvaiks”.

Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma attīstības liecība. Šeit ir iespēja izzināt vēsturisko mantojumu gan ekskursiju vadītāju stāstos, gan apskatot vēsturiskos eksponātus, kā arī ar centrā izvietotajām 30 interaktīvajām ierīcēm izzināt nozares attīstību un nākotnes tendences.

Skolēni varēja kļūt par mašīnistu, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi vai fotogrāfiju kā vēsturiskās lokomotīves vadītājam, varēja prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Centrā skolēni noskaidroja, izmēģināja un redzēja, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīja daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Dzelzceļa muzeja teritorijā bērniem bija iespēja apskatīt un novērtēt gan lokomotīvi dabīgā lielumā, gan apskatīt dažāda veida vagonus.

Ekskursijas noslēgumā tika apskatīta Cesvaines pils, kas slejas visā savā varenumā. Tā ir Eiropas mēroga historisma paraugs, kurā apvienojas arhitektūra, tēlniecība, metālmāksla un glezniecība.

Līga Vītola

Valentīna Škarstāne

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page