top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Aizraujošā muzejnodarbība Kaldabruņā

12. oktobra rīts aust drēgns, bet saulains, kad 4.e klases skolēni pulcējas, lai beidzot dotos ekskursijā. Šoreiz dosimies iepazīt tuvējo apkārtni – Zasu, Kaldabruņu un Pilskalnes pagasta “Mazo Siguldiņu” .

Sākumā autobuss piestāj Zasā. Cik skaisti krāsaino rudens lapu rotāto koku zaros rotaļājas saules stari! Pa taciņu, kas vijas gar skolu, nonākam Zasas muižas parkā. Šo parku sāka veidot barona Heinriha fon Zasa laikā 17. gadsimtā. Parkam cauri tek Zasas upe, ir izveidoti trīs dīķi un piecas saliņas. Pagājušajā gadā tur izveidots jauns objekts – dabīgā laipa “Cerību tiltiņš”. Pa šo tiltiņu pārejot, nonākam Cerību saliņā. Šeit fiksējam savas vēlmes uz papīra lapiņām, pavasarī pārbaudīsim, vai piepildījās…Vēl apskatām Cukurkalniņa lapeni, Ķeizaravotu, Velnakmeni, Mīlestības saliņu. Nofotografējamies pie muižas drupām, ieliekam kabatā pa kastanim pozitīvai enerģijai, un jau ir laiks doties tālāk.

Pēc neilga brauciena pa zemes ceļu nonākam pie Kaldabruņas senās skolas ēkas. Mūs sagaida šīs mājas saimnieces. Ir diezgan dīvaini apzināties, ka reiz šajā skolā kopā mācījās tik skolēnu, cik mēs esam vienā klasē. Zvana dzindzināšanas pavadījumā dodamies mūra ēkā, kurā agrāk skolēni mācījās, bet tagad tur ir iekārtots Pļavas muzejs. Paldies muzeja darbiniecēm par interesanto stāstījumu, par iespēju radoši izpausties, veidojot stikla gabaliņu gleznas par video, kas ļauj iepazīt pļavas dzīvi naktī! (Šis viss ir iekļauts programmā “Latvijas skolas soma”). Pēc saturīgi pavadītā laika Kaldabruņā varam doties tālāk.

Mūsu ekskursijas pēdējā pietura – Pilskalnes pagasts. Šī vieta atgādina Siguldu, tāpēc arī ir iesaukta par Pilskalnes Siguldiņu . Tā atrodas krāšņā ielejā, ko izgrauzuši ledāju kušanas ūdeņi. Dabas liegumā izveidotas vairākas aizraujošas pastaigu un mācību izziņu takas. Sprīdīša taka (1,6 km) sākas pie mazas ūdenskrātuves. Te izvietotas A. Brigaderes pasaku lugas “Sprīdītis” varoņu 32 koka skulptūras. Pēc skulptūru apskates mūsu autobuss sāk ripot Jēkabpils virzienā.

Šī bija skaista, emocijām bagāta diena! Paldies Jēkabpils novada pašvaldībai par autobusu un programmai “Latvijas skolas soma” par muzejnodarbību Kaldabruņā!

4.e klases audzinātāja Solvita Soroka“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page