Apmeklējot Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju

Š. g. 9. oktobrī 7.c klases skolēni devās ekskursijā uz Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju. Skolēni kopā ar skolotājām programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros piedalījās muzejpedagoģiskajā programmā “Mākslas krājuma vērtības”.

Programmas mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar muzeja mākslas krājumā esošajiem mākslas darbiem, to daudzveidību: akvareļi, grafika, pasteļi, eļļas gleznas u.c. tehnikas.

Nodarbības gaitā skolēni praktiski tika iepazīstināti ar mākslas krājumu un tā daudzveidīgo saturu, kurš ir pieejams muzeja krājumā. Gidi īpašu uzsvaru lika uz tehnikām (akvareļi, eļļa, grafika, pasteļi u.c.) un tēmām (portreti, ainavas, klusā daba, abstrakcijas, pilsētvide, dzīvnieki, ziedi, notikumu dokumentēšana u.c.), kas bija vērojamas eksponātos. Nodarbības otrajā daļā skolēniem tika piedāvāta iespēja iejusties mākslinieka lomā un veidot mākslas darbu kopijas, interpretācijas, tehniku atdarinājumus. Skolēni ar lielu interesi izmantoja šo iespēju.

Nodarbības noslēgumā tika pārrunāts par Madonas spilgtākajām personībām, kas saistītas ar mākslas pasauli.

Rakstu sagatavoja Līga Vītola