top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ar lepnumu sirdī par Latviju

2022. gada 9. novembrī Jēkabpils 2. vidusskolas 8.c un 8.d klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, apmeklējot Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju, apskatot Vecrīgā Latvijai tik nozīmīgas vietas, piemēram, Melngalvju nams, komplekss“Trīs brāļi”,kā arī iededzot sveces par godu LatvijasRepublikas proklamēšanas dienai pie Latvijas valstiskuma, vienotības, brīvības un neatkarības simbola - Brīvības pieminekļa.


Valsts programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros skolēni izvēlējās divas muzejpedagoģiskās nodarbības “Rīgas naudas ceļš cauri gadsimtiem uz eiro” un “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos”. Tas deva unikālu iespēju iepazīt ne tikai Rīgas vēsturi, bet arī seno viduslaiku bruņinieku dzīvesveidu un ieročus. Varēja uzzināt, cik sver zobens, kāda ir sajūta, kad galvā ir bruņucepure, bet ķermeni sedz smagas aizsargbruņas, kāda ir senākā naudas vienība, cik smagas, lielas vai sīkas ir senās monētas, kāda ir leģenda par Lielo Kristapu u.tml.


Tomēr vissaistošākā bija iespēja redzēt unikālu valsts vēstures relikviju – Viļa Rīdzenieka lielformāta kolorēto fotogrāfiju „Latvijas valsts pasludināšana 1918. gada 18. novembrī”. Fotogrāfa fiksētais kadrs ir vienīgā vizuālā liecība, kurā iemūžināts valsts dibināšanas brīdis – Latvijas Republikas proklamēšanas pasākums tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī (toreizējā II Rīgas pilsētas teātrī). Un tieši šajā laikā, kad devāmies ekskursijā, tā tiek parādīta visā savā spožumā, iznesta no muzeja krājuma novietnes.


Šī ekskursija bija lieliska iespēja saliedēt abu klašu kolektīvus, audzināt skolēnos patriotismu, iepazīstot mūsu Latvijas vēsturi, kā arī pierādīt to, ka katrs no mums ir atbildīgs par attieksmi pret sevi, citiem, kultūru, vēsturi un spēju cienīt un godāt visu, kas mums ir, bija un būs.

8.c un 8.d klašu audzinātājas Ineta Dišlere un Līga Radzeviča

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page