top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Atklājiet Latviju un tās vēsturi!

Mūsu zeme ir skaista, daudzveidīga un bagāta jebkurā gadalaikā! Dodieties ārā, meklējiet mazpazīstamus dārgakmeņus, izbaudiet rudeni, apmeklējiet muzejus. Labā septembra dienā mēs, 7.a klases skolēni, devāmies uz Rīgu, lai pilnveidot savas kompetences, iepazītos ar Rīgas vēsturiskajiem objektiem.

Ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) izmantojām digitālo ceļvedi un uzzinājām, kāds ir LNB galvenais uzdevums -izveidot nacionālās literatūras kolekciju, saglabāt to uz visiem laikiem un nodrošināt tā pieejamību ilgtermiņā.

LNB krājums, kurā ir vairāk nekā 4 miljoni vienību, aptver visas zinātnes nozares, kuru galvenais profils ir humanitārās un sociālās zinātnes. Bibliotēkas lasītājiem pieejamas arī īpašas kolekcijas: retas grāmatas, rokraksti, Latvijas un Baltijas mākslas un mūzikas centru kolekcijas, skaņu ieraksti, ilustrēti izdevumi, nelielas reprodukcijas, kartes.

Man un visiem maniem klases biedriem ļoti patika šī ekskursija, mēs ne tikai saņēmām informāciju par LNB, bet arī aktīvi piedalījāmies orientēšanās spēlē Gaismas pilī. Trīs grupas (no 4 grupām) veiksmīgi atbildēja uz spēles jautājumiem un saņēma balvas. Lieliski!

Tālāk mūs gaidīja Latvijas Vēstures un kuģniecības muzejs - vecākais publiskais muzejs Latvijā un Baltijas valstīs, kur 16 telpās apskatāma plaša ekspozīcija par Rīgas rašanos un attīstību vairāk nekā 800 gadu garumā, kā arī par kuģošanu Latvijas teritorijā no 10. gadsimta līdz mūsdienām.

Nodarbībā "Bruņniniecība un ieroču attīstība viduslaikos" uzzinājām par bruņinieku dzīvi un pat izmēģinājām bruņas. Tas bija neaizmirstami – bija jautri un aizraujoši kādu laiku būt bruņinieka amatā.

Rīga ir skaista pilsēta un esam priecīgi, ka ar visu savu draudzīgo klasi tur viesojāmies.

Ariana Marinčenko, 7.a klase
“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page