top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Atsūti man skaistu foto!

2024.gada 28.maijā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros 6.d, 6.e un 8.c klasei notika nodarbība “Veiksme vai prasme? Kā uzņemt labu attēlu.”

Skolēni nodarbības laikā noskaidroja, kādi ir fotografēšanas “likumi”,  jēdzienus gaisma, ēna, asums, dziļums, zelta griezums,  kādi ir priekšnosacījumi veiksmīgas attēlam.

Nodarbības otrajā daļā skolēniem bija iespēja  pašiem uzņemt labu foto, veicot radošu foto uzdevumu.

Pēc skolēnu domām: “Nodarbība bija laba. Man patika tas, ka mums pastāstīja par gaismu, to, kā turēt kameru, kā to nofokusēt. Man patika, ka mums rādīja bilžu piemērus un lika tos novērtēt.”

“Pasākums bija ļoti interesants, es uzzināju daudz ko jaunu, ko iepriekš nezināju. Es tagad uzņemot fotogrāfijas piedomāšu pie visa, ko iemācījos.”


Es radu savu filmiņu

Šī gada 25.aprīlī Jēkabpils 2.vidusskolas 6.e klases skolēnu devās uz Latvijas kultūras akadēmijas Rīgas Kino muzeju, lai uzzinātu, kā top animācijas filmas.

Ierodoties muzejā, skolēniem pavērās mazas, bet izzinošas muzeja telpas, kas ik uz soļa vēstīja par kino vēsturi Latvijā. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā tiek uzņemtas animācijas filmas, kā sauc profesijas, kas darbojas kino jomā,  un kāda tehnika un prasmes ir nepieciešamas, lai izveidotu filmiņu.

Nodarbības praktiskajā daļā skolēni nelielās grupiņās paši iejutās scenogrāfu, režisoru, producentu un mākslinieku lomās un radīja sižetu un tēlus, ko iemūžināja pašu veidotā filmiņā.

No skolēnu atsauksmēm: “Man ļoti patika muzejs. Bija interesanti taisīt filmiņu. Man visvairāk patika fotografēt filmiņas kadrus. Arī muzejs bija interesants. Visinteresantākās man likās vecās kino kameras.”

“Visvairāk man patika kino muzejs, jo tur bija daudz vecu kameru, kuras varēja apskatīt no visām pusēm. Vēl man patika taisīt savu filmiņu.

Rakstu sagatavoja Daira VoičonokaComentários


bottom of page