top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Atsauksmes par koncertlekciju "Ziemassvētki apkārt pasaulei"

Tuvojas Ziemassvētku laiks - šajā svētku gaidīšanas laikā ir īpaši patīkami izjust īpašas gaisā virmojošās svētku noskaņas, noklausīties jau pazīstamas un iecienītās dziesmas, kā arī iepazīties ar Ziemassvētku noskaņojumu citās valstīs. Arī mēs, speciālā klase, pateicamies Skolas somas projektam par iespēju noskatīties koncertlekciju „Ziemassvētki apkārt pasaulei”, paklausīties populārākās svētku dziesmas un uzzināt daudz interesantas lietas.


Bērni iepazinās ar dažādām Ziemassvētku tradīcijām, kā svētkus svin dažādas pasaules valstīs, arī mūsu kaimiņvalstis. Kopā ar skolēniem atkārtojām, kā svin Ziemassvētkus mūsu Latvijā un pārrunājām, kādus tradicionālos un gardus ēdienus gatavo skolēnu ģimenē. Uzzinājām interesantu faktu, ka Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcija nāk tieši no Latvijas, un mūs šī ziņa ļoti iepriecināja. Koncertlekciju skatījās ne tikai skolēni, bet arī viņu vecāki – asistenti, un Gabrielas mamma labprāt dziedāja līdzi ar bērniem mīļākās un pazīstamākās Ziemassvētku dziesmas. Muzikanti skaisti spēlēja Ziemassvētku dziesmu melodijas, un bija patīkami paklausīties dzīvo mūziku un ieraudzīt, ar kādiem mūzikas instrumentiem viņi spēlēja, paskatīties skaistas dejas – Vīnes valsi un deju no slavenā baleta „Riekstkodis”. Pēc koncertlekcijas noskatīšanas kopā ar bērniem atkārtojām, kurās valstīs mēs „ceļojām” un kādas interesantus faktus mums izdevās dzirdēt un iegaumēt. Piemērām, Veronika uzzināja un iegaumēja, kā svin Ziemassvētku tradīcijas Vācijā, kā pie bērniem ciemos ar dāvanām nāk ne Salatētis, bet Svētais Nikolauss. Austrijā bērni arī gaida saldas dāvanas no Svētā Nikolausa, bet viņš cienā ar saldumiem tikai tos bērnus, kuri labi uzvedas. Un bērniem un viņu mammām ļoti iepatikās, ka Ziemassvētkus Lielbritānijā svin ģimenes lokā, līdzīgi kā mēs to svinam Latvijā, tik patīkami būt visiem kopā šajā brīnišķīgajā laikā, dāvināt vienam otram dāvanas un novēlēt labākos novēlojumus. Gribētos pateikt paldies koncertlekcijas organizatoriem un novelēt viņiem Priecīgus Ziemassvētkus!


Klases audzinātāja Irina Gurtiņa

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page