top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Attālināta uzvara: Mūsu skolēna panākumi Latvijas tehnoloģiju un dizaina olimpiādē

Daudzus gadus mūsu skolas skolēni piedalās Atklātā Latvijas skolu tehnoloģiju un dizaina olimpiādē. Šajā laikā daudz kas mainījies - mainījušies olimpiādes nosaukumi, līdz ar 2020. gadā mūsu dzīvē ienākušo COVID-19 pandēmiju - mainījies olimpiādes norises formāts. Tā sāka notikt attālināti! Tomēr, neraugoties uz visām šīm pārmaiņām, olimpiāde pulcē labākos skolēnus no visas Latvijas, kuri spēj ar savām rokām radīt kvalitatīvus un oriģinālus darbus.

Mūsu skolas audzēkņi vairākkārt ir tikuši pie šo olimpiāžu godalgām. Pēdējais šāds sasniegums bija 10. a klases skolnieka Staņislava Kozlova pelnītā 3. vieta 25. atklātā Latvijas skolu tehnoloģiju un dizaina olimpiāde “Ezītis miglā”, kas notika 2024. gada 4. aprīlī. Šī bija jau trešā viņa dalība šajā olimpiādē. Šoreiz viņš uzstājās vidusskolu un tehnikumu 10. -12. klašu skolēnu grupā. Darbs tika veikts skolas darbnīcā 6 stundu laikā. Visu šo laiku, nepārtrauktā tiešsaistes režīmā ZOOM platformā,  eksperti vēroja skolēna darbību, nepieciešamības gadījumā komunicējot ar viņu. Paveiktais praktiskais darbs kopā ar skici bija jānostāda pret web-kameru, lai komisija varētu darbu izvērtēt pilnvērtīgāk, un īsi tas jāprezentē.

Ekselences līmeni sasniegušo dalībnieku darbi (71 – 100%) tiks vērtēti arī klātienē. Darbi pa pastu tiek nosūtīti organizatoriem uz Rīgu. Šogad dalībniekiem bija uzdevums izveidot uz lietotāju orientētu dizaina priekšmetu. Pirms darba uzsākšanas dalībniekiem tiešsaistē tika demonstrēts iepriekš nezināms elements, kas jāintegrē jau zināmajā šī gada olimpiādes tematikā – “Ezītis miglā”. Šoreiz tas bija “mēness”. Staņislavs teicami tika galā ar uzdevumu un saņēma pelnītu atalgojumu!

Turpināsim palīdzēt jauniešiem saprast, kā pasaulē rodas lietas un iesaistīsim tos personības veidošanās, domāšanas, radošuma un tehnoloģiju procesos!

Interešu izglītības pedagogs Maksims Spaskovs

Hei! Hvordan går det med deg? »

Šo frāzi norvēģu valodā var dzirdēt otrdienās pie 416.kabineta pēc pēdējās mācību stundas, kur pulcējas norvēģu valodas interešu grupas «Iepazīsim norvēģu kultūru un valodu!» dalībnieki. Vecuma grupa

Comments


bottom of page