‘’Blēņas un pasakas’’ Ziedoņa klasē
- Jēkabpils 2. vidusskola

- 23. marts
- Lasīts 2 min
Vēsā pavasara rītā, 2026. gada 20. martā, Jēkabpils 2. vidusskolas 6.b un 6.c klases skolēni devās uz Rīgu, lai programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros apmeklētu Ziedoņa klasi un piedalītos izlaušanās spēlē ‘’Blēņas un pasakas’’.
Nodarbībā pirms izlaušanās spēles skolēni pārbaudīja savas zināšanas par Imantu Ziedoni, komandās atbildot uz testa jautājumiem, kā arī no nodarbības vadītājas uzzināja dažādus faktus par Imanta Ziedoņa dzīvi un paveikto. Kad saruna par Imantu Ziedoni beidzās, bija laiks izlaušanās spēlei.
Skolēni sadalījās trīs komandās un katra komanda tika ieslēgta istabā, kurā bija secīgi jāveic dažādi uzdevumi, lai iegūtu ciparu kombināciju, kas palīdz atvērt durvis. Izlaušanās spēlē skolēni mācījās sadarboties viens ar otru un ar skolotāju. Lai veiksmīgi izpildītu uzdevumus, bija jāveic vairākas darbības – jāizlasa uzdevums, jāsaprot, kurā vietā telpā, ar kādiem līdzekļiem un kādā veidā uzdevumu izpildīt. Skolēni komandā apspriedās, izteica savas idejas, kā varētu paveikt uzdevumu un mēģināja atrisināt uzdevumu dažādos veidos, līdz nonāca pie atrisinājuma. Katrā izlaušanās istabā bija arī viens uzdevums, kuru skolēni varēja izpildīt tikai ar skolotājas palīdzību, uzdodot jautājumus skolotājai. Izlaušanās istabā veicamie uzdevumi pilnveidoja skolēnu lasītprasmi un atjautību. Taču vislielākais ieguvums no izlaušanās spēles bija sadarbības prasmju pilnveidošana. Nodarbībā varēja vērot, kuriem skolēniem izteiktas līdera prasmes un kuriem vislabāk izdodas uzmundrināt citus.
Skolēni atzina, ka bija aizraujoši veikt uzdevumus, jo par katru uzdevumu bija jāpadomā, jāizsaka savas idejas un nevarēja tos paveikt uzreiz. Dažus no uzdevumiem bijis ļoti grūti saprast, jo tie bija šifrēti. Skolēni atzina, ka bija brīži, kad šķita, ka vairs nekas neizdodas, taču skolēni nepadevās, lūdza palīdzību nodarbības vadītājai un visas komandas veiksmīgi izkļuva no izlaušanās istabas. Pēc norises vairāki skolēni izteica vēlmi doties vēlreiz uz Ziedoņa klasi un pamēģināt izlauzties no citas istabas, jo viņiem interesējot, kādus uzdevumus bija jāveic citām komandām. Skolēni secināja, ka šī bija vērtīga un aizraujoša nodarbība.
6.b un 6.c klases audzinātājas Aiga Zvirbule un Velta Stepiņa

