top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Cauri pļavām uz Pļavas muzeju

2022. gada 15. septembrī projekta “Latvijas Skolas soma” ietvaros Jēkabpils 2. vidusskolas 2.d un 2.e klases skolēni apmeklēja Kaldabruņas Pļavas muzeju.

Muzejs ir izveidots senlaicīgā ēkā. Atsaucīgas gides vadībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar oriģinālo ekspozīciju, kas veidota kā cilvēka dzīves gājums saistībā ar dabu un latviešu tautas tradīcijām. Skolēni iepazina pļavas augus, senos darbarīkus un sadzīves priekšmetus.

Ekskursijas dalībnieki iepazinās ar stikla apstrādes tehnoloģijām un materiāliem, kā arī apskatīja izgatavotas stikla rotaslietas, šķīvjus, dekorus un vēja zvanus.

Noslēgumā skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši izpausties stikla un koka apstrādes darbnīcā. Katrs tika pie iespējas izgatavot savu neatkārtojamo mākslas darbu latviešu tautas tradicionālajā manierē.

Baudot skaistu atvasaras laiku brīnišķīgajā vietā, nemanāmi paskrēja laiks.

Visi ekskursijas dalībnieki jauki un jēgpilni pavadīja šo skaisto rudens dienu, kura vēl ilgi paliks atmiņā.

A.Ščegalkova, I.Bikovska“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page