top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ceļojums ar koklīti.

2021. gada 24.septembrī, iniciatīvas “LATVIJAS SKOLAS SOMA” ietvaros, Jēkabpils 2.

vidusskolas 1. b, 1.c, 1.d, 1.e, 1.i klašu skolēniem bija iespēja klātienē piedzīvot aktiera, vīru kopas “Vilki” vadītāja, multiinstrumentālista Edgara Lipora monoizrādi „Koklītes ceļojums”.


Izrādes galvenā varone bija Mazā Koklīte, kura dzīvoja kopā ar savu tēti Lielo Kokli, un, kā jau maziņai un zinātkārai radībai, tai bija daudz jautājumu par apkārtējo pasauli. Tie nekad nebeidzās. “Kāpēc puķes aug uz augšu? Kāpēc saule ir dzeltena? Kāpēc sniegs ir balts?” Lai to visu noskaidrotu, Mazā Koklīte kopā ar pirmklasniekiem devās pasaulē rast atbildes uz neskaitāmajiem jautājumiem, rosinot viņus domāt par likumsakarībām dabā. Ceļojumā Mazā Koklīte piedzīvoja aizraujošus notikumus un satika arī jaunus draugus.

Edgars Lipors izrādē pasakas formā iepazīstināja skatītājus ar dažādiem mūzikas instrumentiem – kokli, bungām, dūkām, mandolīnu, ermoņiku u.c., kuriem ir savs izskats un individuāls skanējums. Tas veicināja skolēnu interesi par mūziku, mudinot ieklausīties melodijā, skaņu pasaulē, un radīja skolēniem priekšstatu par mūziku kā Latvijas kultūras sastāvdaļu. Aktieris mudināja saskatīt ētiskās vērtības – godīgumu, zinātkāri, paklausību, pieklājību.


Skolēni pārrunās teica, ka izrāde bija aizraujoša, pamācoša, interesanta un jautra. Viņi apbrīnoja izrādes aktieri E. Liporu, kurš prata spēlēt tik daudz dažādus instrumentus. Skolēnus pārsteidz aktiera spēja mainīt balsi un sejas izteiksmi. Paldies ciemiņam par pozitīvām emocijām!

Anita Ščegalkova, Jēkabpils 2. vidusskolas 1.d klases skolotāja


Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comentários


bottom of page