top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ceļojums uz Ludzu

28.maijā  2.a un 5.c devās ekskursijā uz Ludzu. Mūs pārsteidza pilsētas klusums un bagātīga vēsture.

       Vispirms devāmies uz Ludzas Novadpētniecības muzeju, kur noklausījāmies stāstu par pilsētas vēsturi. Mēs uzzinājām , kā viduslaikos  cilvēki dzīvoja Latgales teritorijā.  Mēs apskatījām pirmo cilvēku darbarīkus, medību un zvejas piederumus, seno latgaļu kapulaukos atrastās senlietas. Bērniem ļoti patika muzeja Meža māte ar saviem stāstiem un rotaļām.

        Otrā pietura – Ludzas amatnieku centrs.  Iepazinām seno latgaļu arodus un amatniecības tradīcijas. Skolēniem patika veidot no māla dzīvniekus un dažādus

traukus. Apskatoties bērnu zīmētos zīmējumus,  uzzinājām daudz interesantu vēstures faktu par latgaļu ģimenes dzīvi.

Trešā pieturvieta – Ludzas viduslaiku pilsdrupas. Pilsdrupas sniedza drošības sajūtu. No pakalna, uz kura tās atrodas, var aplūkot brīnišķīgus dabasskatus.

Ceturtā pieturvieta – Ludzas katoļu baznīca, kurā atrodas Latvijā vienīgais kristāla kristāmtrauks. Baznīcas teritorijā atrodas Māras Zemes Karalienes skulptūra.

Ekskursijas laikā apmeklējām arī Ludzas pareizticīgo baznīcu, kurā mūs sagaidīja mācītājs. Noklausoties stāstu par baznīcas vēsturi, uzzinājām par Ludzas lielo ugunsgrēku, kurā baznīca palika neskarta. Iesmēluši pudelēs svēto ūdeni, devāmies uz Mazo Ludzas ezeru, kur šķērsojām 300 metrus pa pontonu tiltu un sasniedzām pludmali “Radziņš.” Pludmalē ieturējām pikniku un ar jauniegūtiem iespaidiem devāmies mājās.

Ludmila Kravcova, Svetlana Jekaraševa

Comentários


bottom of page