top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ceļojums uz Tadenavu un Kaldabruņu

Programmas ,,Latvijas skolas soma” ietvaros Jēkabpils 2. vidusskolas 1.b klases skolēniem bija iespēja apmeklēt divus muzejus – Raiņa muzeju Tadenavā un Kaldabruņas Pļavas muzeju.

Jau gatavojoties ekskursijai uz muzejiem, mācījāmies pareizi izrunāt un atcerēties šos visai sarežģītos vietu nosaukumus. Taču pēc ceļojuma visi tos zināja.

Pirmā ceļojuma pietura – Tadenava ar skaisti sakoptu apkārtni, lieliem kokiem un senu, bet skaistu lauku māju. Mūs sagaidīja laipnas gides, kuras prata bērnus ieinteresēt gan par mazo zēnu Žaniņu, gan lauku sētu, gan interaktīvajām spēlēm muzeja telpās. Muzeja saimnieces arī paslavēja bērnus par labām zināšanām par dzejnieku, gan par pagalmā augošo koku pazīšanu.

Pēc atvadīšanās no Raiņa muzeja darbiniecēm devāmies uz nākošo apskates vietu – Kaldabruņas Pļavas muzeju. Arī tur mūs sagaidīja viesmīlīgas muzeja darbinieces. Liels bija bērnu izbrīns, ka muzeja ēkā kādreiz bijusi skola un tajā mācījušies tikai 25 skolēni. Mūsu vienā klasē ir 30 skolēni.

Bērni iepazina pļavas augus, dzīvniekus, pārbaudīja savas zināšanas augu un dzīvnieku noteikšanā. Skatījās filmu par vasaras garāko dienu un īsāko nakti, par dabas norisēm. Uzzināja, kas ir pieguļa, jo viņiem šis vārds saistījās ar gulēšanu.

Visinteresantākā bērniem šķita stikla kā materiāla iepazīšana un praktiska darbošanās ar to, veidojot suvenīrus, kurus varēja ņemt līdzi.

Braucot mājās, bērni atzina, ka diena ir interesanti pavadīta un iegūtas jaunas zināšanas.

1. b klases audzinātāja Alda Sperga

“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page