“Ciemos pie grāfa Borha Varakļānos”
- Jēkabpils 2. vidusskola

- 8. maijs
- Lasīts 1 min
2026. gada 7. maijā 1.c un 1.e klase devās izzinošā un aizraujošā ekskursijā uz Varakļāniem. Baudījām muzejpedagoģisko nodarbību “Ciemos pie grāfa Borha Varakļānos”. Mācību brauciena laikā skolēni iepazinās ar ievērojamā 18. gadsimta dabaszinātnieka grāfa Mihaela fon der Borha atstāto mantojumu.
Izziņas process sākās Varakļānu muižas pilī. Modernizētajā pils ekspozīcijā skolēni iepazinās ar grāfa atstāto mantojumu un tā laika liecībām, greznajiem sienu zīmējumiem. Tālāk ceļš veda uz noslēpumainajiem un mazliet baisajiem pils pagrabiem. Tas bija neaizmirstami! Bērniem šī ekskursijas daļa palikusi visspilgtāk atmiņā.
Iepazināmies arī ar muižas seno un skaisto dārzu. Šeit bija iespēja iejusties detektīvu lomā un meklēt seno laiku atstātos vēstījumus. Bērni ar lielu aizrautību meklēja paslēptos uzdevumus, tos pildīja. Bija iespēja aplūkot Borhu dzimtas kapenes.
Ekskursijas noslēgumā vienojāmies kopīgā piknikā. Kopā baudījām siltu tēju un sildījāmies pie ugunskura muižas parkā.
Līga Mūrniece, Katrīna Kriņicka







