top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

“Cirks kā izpausmes veids” Jēkabpils 2. vidusskolā

Cirks patīk gan lieliem, gan maziem. Bet, ja pašam jākļūst par cirka mākslinieku? Vai viss cirkā redzētais šķiet gluži vienkāršs un izdarāms? To, pateicoties programmas “Latvijas skolas soma” finansējumam, varēja izjust un izmēģināt 1.a un 3.i klašu skolēni.

Cirks palīdz saskatīt cilvēka darbību saikni ar fizikas likumiem, līdzsvara, kustību un gravitācijas robežām. Cirks tā ir māksla, kas prasa lielu sagatavošanos, pacietību, precizitāti un veiklību.

Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja iepazīties ar Latvijas lokanāko cilvēku – Valēriju Komisarenko, kurš sevi dēvē par iguānu un lielisko palīgu Alīnu. Mākslinieks ne tikai demonstrēja savas plastikas un akrobātikas prasmes, bet mācīja arī mūs, kā žonglēt, griezt šķīvīšus, noturēt līdzsvaru uz ”garajām kājām” un līdzsvara pedāļiem.

Skolēni bija ļoti priecīgi par piedāvāto iespēju un noteikti piedalītos šādās nodarbībās vēl un vēl. Priecājamies, ka esam ne tikai uzzinājuši, bet apguvuši daudz ko jaunu. Paldies SIA “Eastic Iguana” par ieskatu cirka mākslinieku profesionālajā darbībā.

 

Klašu audzinātājas: Biruta Sprindža un Anda JurgevičaComments


bottom of page