top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Eko gleznošana ir ,,Dabas pieskāriens"

Netradicionālās zīmēšanas tehnikas ir dabīgu materiālu izmantošana iespējas savā darbā.Savā veidā arī mantra, lai mazinātu satraukumu vai pārāk  emocionālu uzvedību.

Dabīgu materiālu priekšrocības:

• Videi draudzīgi, droši (netoksiski) materiāli.

• Dažādu maņu orgānu attīstība- dabas materiāliem diezgan bieži ir spilgts izskats, smarža, neparasta virsma.

• Tādu īpašību attīstīšana kā taupība un rūpes par vidi (ekodomāšana).

• Dabas harmonijas sajūta.

  

Aktivitātes ar  smiltīm, sāli, dažādiem graudaugiem, dažāda veida makaroniem, sēklām, graudiem, lapām, augsni, zāli, čiekuriem, zīlēm, salmiem, sūnām sniedz patiesu interesi, prieku un gandarījumu par paveikto darbiņu.Skolēni  uzdrīkstējās eksperimentēt un meklēt netradicionālus mākslas darbu izveides ceļus, skicējot savas idejas. Šajā tematā aktualizētas šādas caurviju prasmes: kritiskā domāšana un problēmrisināšana, jaunrade, pašvadīta mācīšanās.Ikviena mājā virtuve ir tā vieta, kur sajūtam smaržas no garšvielām un ēdiena. Garšviela, kas atsauc atmiņā bērnību…? Viena no tādam ir kanēlis.

Kāpēc gan šo garšvielu nevar izmantot zīmēšana? Attēls, kas jauki smaržo, kas var būt neparasts Olu čaumalas ir tik lielisks materiāls, kuru noteikti nevajag mest atkritumu grozā.

Radošu uzdevumu ģenerēšana, dodot iespēju bērniem atklāt, ka dabā sastopamos materiālus var izmantot kā materiālu gleznošanai, sekmē māksliniecisko iemaņu attīstību.Rīts, kurš sākas ar brokastīm un vecāku iecienīto kafiju, ir tas aromāts, kas mājo ik katrā istabā. Tā ir lieliska krāsviela, ar kuras palīdzību top zīmējums un pat gleznas. Mums izdevās. Izmēģini arī Tu!Augu un dārzeņu krāsas senā Ēģiptē izmantoja ikdienā zīmēšanā, kosmētika, ārstniecībā. Arī 3. klases skolēni zina, cik ļoti sarkana bietē un ogle var būt ķepīga, bet tajā pašā laikā intensīva krāsviela.Fakultatīvs “Matemātikas pasaule

Lai bērniem būtu vieglāk apgūt un risināt matemātiskus uzdevumus, nepieciešams papildināt matemātiskās zināšanas ārpus stundām. Te var palīdzēt fakultatīvs “Matemātikas pasaulē”, kas palielina dalībni

Comments


bottom of page