top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ekskursijā pa Latvijas pilīm un pilsdrupām

6.oktobrī projekta “Skolas soma” ietvaros mēs, 8.c klases skolēni, apmeklējām Cēsis, ievērojamu Latvijas pilsētu Gaujas krastā. Pirms brauciena mēs gatavojāmies, no avotiem iepazināmies ar ievērojamām pilsētas vietām, kuras gribējām redzēt. Šis brauciens bija mūsu klases projekta “Latvijas pilis un pilsdrupas” ietvaros. Pirms tam mēs apmeklējām Rēzeknes pilsdrupas, Daugavpils cietoksni, Cesvaines pili, Bauskas pili. Ar lielu interesi apmeklējām 13.gadsimta Livonijas ordeņa miesta rezidenci. Mums bija iespēja redzēt gan Ordeņa pili, gan Jauno pili, kura bija uzcelta 18.gadsimtā, un muzeja gids ļoti interesanti stāstīja par pilsētas, Ordeņa pils un Jaunās pils vēsturi, par to iedzīvotājiem, par uzplaukuma gadiem un par traģēdiju, kura notika 1577.gadā, kad bojā gāja ap 300 pils iedzīvotāju. Atpakaļceļā braucām garām Āraišu viduslaiku pils pilsdrupām, no kurām ir palikušas tikai ārsienu drupas. Šī pils piegādāja nepieciešamo (pārtiku un citus labumus) Cēsu pilij.


Skolēnu atsauksmes par šo braucienu:


“Man ļoti patika Cēsīs. Šeit ļoti labi ir saglabājušās pilsdrupas. Un ļoti labi, ka jaunie saimnieki saglabāja tās.”


“Es uzzināju, ka Cēsīs ir tik skaistas pilsdrupas! Ja uzmanīgi skatīties uz tām un mazliet pafantazēt, var iedomāties, cik skaista tā bija senos laikos. Un vēl pagalmā aug liepa, kurai ļoti daudz stumbru. Es saskaitīju 13. Pirmo reizi tādu redzu!”

“Te bija ļoti varena pils. To mēģināja ieņemt dažādas armijas daudzos uzbrukumos apmēram 300 gadu garumā. Bezcerīgi…”


“...Mēs uzzinājām, ka Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene…”

“Man ļoti patika skats uz pilsētu no skatu torņa Jaunajā pilī. Bija stiprs vējš, bet tas netraucēja vērot pilsētu. No šejienes redzējām vienu no vecākajām mūra baznīcām Latvijā.”


“Nākošreiz es gribu aizbraukt uz Kokneses pilsdrupām. Uzzināju, ka tur ir parks, tur notiek koncerti un teatralizētie priekšnesumi. Un šos divus braucienus apvienos tas, ka 17.gadsimtā par Cēsu apriņķa centru bija Koknese.”


“Lai gan neesmu ekskursiju cienītāja, tomēr jāatzīst, ka šī ekskursija bija gana aizraujoša. Muzejs, pils, pastaiga svaigā gaisā - tas viss bija labi. Rezultātā varu teikt, ka ekskursija izdevās diezgan laba un ļoti interesanta.”


“Mēs labi un lietderīgi pavadījām laiku. Man ļoti patika pilī.


8.c klases skolēni un klases audzinātāja Marina Voitenko

Senās spēles “Sēļu sētā”

Ir klāt mācību gada noslēgums. Ir paveikts liels darbs un esam pelnījuši atpūtu savu draugu un klasesbiedru lokā. Tik sen neesam kopā rotaļājušies, dziedājuši un priecājušies. Visi labā noskaņojumā, c

Comments


bottom of page