top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ekskursija Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas apmeklējums

Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā skolēni izzināja, kā mainījās sabiedrības pasaules uztvere un ceļošanas paradumi, pateicoties dzelzceļa attīstībai kopš 19. gadsimta sākuma, un apmeklēja vēsturiskos dzelzceļa ritekļus. Skolēniem tika sniegts priekšstats par to, kā tvaika lokomotīvju izgudrošana mainījusi Latvijas un pasaules attīstību un vēsturi. Ekskursijas laikā bija iespēja apskatīt dzelzceļa maketu mērogā 1:87, šaursliežu dzelzceļa lokomotīvi, padomju laika TEP60 pasažieru dīzeļlokomotīvi, 20. gs. 20. gados būvēto pasažieru vagonu "Fēnikss", stāstiem apvīto ER2 elektrovilcienu, platsliežu tvaika lokomotīvi un vagonu cietumnieku pārvadāšanai.

Skolēni uzzināja, kā mainījušies ceļojumu paradumi, īpaši saistībā ar dzelzceļu vēsturi, kādi paradumi un specifisks serviss bija pieejams vilcienos. Apskatoties muzeja ekspozīcijas, bērni uzzināja par to, kādas lokomotīves izmantotas Latvijā, kā dzelzceļš ietekmējis Latvijas vēsturi un kur mūsdienās šis vēsturiskais mantojums saglabājies. Skolēniem ļoti patika ekspozīcijā "Stacijas dzīve", kura sniedza iespēju iejusties dažādu stacijas darbinieku un pasažieru lomās. Pētot dažādus dokumentus, attēlus, telpu maketus un izmēģinot, kā darbojas dažādas ierīces, skolēniem veidojas priekšstats par tipisku Latvijas staciju. Skolēni apmeklēja arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāvīgu ekspozīciju "Grāmata Latvijā", kur uzzināja par Latvijas grāmatniecības vēsturi pasaules kontekstā.

Skolēnu atsauksmes:

Ļoti patika muzeja apmeklējums un gides stāstījums. Ekskursija pagāja vienā acumirklī. (J.Lapteva)

Ļoti lieli, forši, stilīgi vilcieni un maziņi vilcieni, vispār ļoti interesants muzejs. (M.Minalto)

Visslabākais bija tas, ka mēs varējām ienākt iekšā vagonos un vilcienos. Loti patika makets ar mazo vilcieniņu. (M.Mašinskis)

Ļoti patika Dzelzceļa muzejā. Uzzināju daudz interesantu faktu par dzelzceļa vēsturi Latvijā. Varēju pārbaudīt savas vēstures un fizikas zināšanas, atbildot uz gida jautājumiem. Bija ļoti jauki iejusties vilciena mašīnista lomā. (D.Kalverša)

Man arī ļoti patika bibliotēkā, grāmatu izstāde bija ļoti daudzveidīga, man sagribējās vēlreiz apmeklēt bibliotēku, vēlreiz visu aplūkot. (A.Vaškuna)

Liels paldies kultūrizglītības programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju apmeklēt tik interesanto muzeju!

8.a klases audzinātāja Jeļena Graudiņa

8.b klases audzinātāja Marina Ļitvinova“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

תגובות


bottom of page