Ekskursija Preiļos

Klāt septembris… Jauns mācību gads! Ar ko gan sākt jaunu mācību gadu? No, protams, ka ar mācību ekskursiju!

Un tā 26.septembrī 3.u un 3.m klases skolēni devās ekskursijā uz Preiļiem. Preiļi…. maza Latgales pilsētiņa. Varētu likties, ko gan tur skatīties un mācīties?

Taču šī pilsēta ir pārsteigumu pilna!

Sākumā bērni devās iepazīt Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju. Tur mūs laipni sagaidīja darbinieces, lai kopā ar bērniem darbotos divās izzinošās nodarbībās. Pirmā nodarbība ‘’Augt maizītei tīrumā’’ bija veltīta maizes tēmai, no zemes sagatavošanas līdz izceptai maizītei. Nodarbības beigās bērniem bija iespēja sevi pārbaudīt atbildot uz jautājumiem planšetdatorā!

Tālāk bērni tika aizvesti uz Preiļu parku. Šeit apskatījām kapelas pagrabu un varējām saklausīt, kā skan mūsu balsis kapelā.

Nākošajā nodarbībā ‘’Linu pogaļa stāsta’’ bērni iepazina linus. Uzzināja, cik sēkliņu ir lina pogaļā, cik stiprs ir lina pavediens un kur linus izmanto!

Nodarbības beigās bija iespēja nogaršot linu eļļu kopā ar rupjmaizi.

Ekskursijas noslēgumā bija liels gandarījums un prieks par iegūto informāciju un labi pavadīto dienu Preiļos!

Rakstu sagatavoja Dace Pauļuka