Ekskursija uz izglītojošo un interaktīvo centru "Dzelzceļš un Tvaiks"

6.oktobrī Jēkabpils 2.vidusskolas 5.i un 6.i klases devās mācību ekskursijā uz izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un tvaiks”, kurš atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā. Ekskursija notika programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Bērni piedalījās izzinošā nodarbībā “Gulbenes dzelzceļa vēstures stāsts”.

Skolēniem bija iespēja izzināt vēsturisko mantojumu gan centra darbinieces pavadībā, gan apskatot vēsturiskos eksponātus. Bērni varēja iepazīties ar dzelzceļa vēsturi, tā attīstību un darbību, kā arī darboties praktiski ar interaktīvajām ierīcēm.

Skolēni varēja kļūt par mašīnistu un pārliecināties, vai viņi spētu droši, izvairoties no avārijas situācijām, nokļūt stacijā, varēja veikt uzdevumu, lai piekrautu vagonu, kā arī iepazīt dzelzceļa profesijas, uzzināt par lokomotīvju attīstību un pasaulē ātrāko un modernāko vilcienu.

Bērni izspēlēja interaktīvo spēli par drošību uz dzelzceļa un pārliecinājās, ka austiņās klausīties skaļu mūziku sliežu tuvumā ir ļoti bīstami. Tāpat skolēniem aizraujoša šķita aktivitāte ar savu kāju spēku iedarbināt gaisa vilcienu. Jo ātrāk tika mīti velo pedāļi, jo ātrāk un tālāk brauca vilciens.

Kā interesantu suvenīru un piemiņu no šī pasākuma, skolēni ieguva biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi.

Skolotājas Solvita Ukre un Ilze Eglīte

Smiltis.... Mēs visi zinām, cik patīkami ir pastaigāties pa siltām, mīkstām smiltiņām jūras krastā! Cik aizraujoši bija spēlēties bērnībā bērnudārza smilšu kastē! Bet veidot no smiltīm aplikāciju? Tas

Tuvojoties Ziemassvētkiem, 5.i klases skolēni noskatījos jaunāko latviešu kino filmu “Ziemassvētki džungļos”. Kopā ar filmas varoņiem - māsām Paulu un Kati, un viņu mammu - aizceļojām uz kādu eksotisk

22.decembrī, mazu mirkli pirms Ziemassvētku lielā brīnuma, 4.m klase devās aizraujošā kino ceļojumā meklēt Ziemassvētku sajūtu. Kopā ar galvenajiem filmas varoņiem Paulu un Akimu iekarojām džungļus, l