top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ekskursija uz Latgales Kultūrvēstures muzeju un Latgales vēstniecību GORS

12.oktobra rītā 2.d klase un audzinātāja Guna Auzāne devāmies ekskursijā uz Rēzekni. Pirmo apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju. Skolēni vispirms iepazinās ar izstāžu ekspozīcijām: vēsturiskiem ādas izstrādājumiem, apaviem un dažādiem vēsturiskiem darbarīkiem, ieročiem un citiem priekšmetiem no tālas senatnes.

Turpinājumā notika nodarbība, kurā katrs varēja no māla pikuča sev izgatavot kādu figūriņu vai trauciņu, kuru paņēma līdzi kā suvenīru. Nodarbības beigās bērniem bija iespēja izveidot svilpaunieku orķestri. Tā bija ļoti aizraujoša nodarbe.

Pēc tam devāmies uz Vēstniecību Gors. Tur mūs laipni sagaidīja gide, kura mūs izvadāja pa telpām, kuras ikdienas apmeklētājiem nav pieejamas. Bija iespēja braukt ar kravas liftu, kura celtspēja ir divas tonnas. Bērni uzzināja, ka ar šo liftu tika pacelta policijas mašīna kādam pasākumam.

Aplūkojām izstādi izdevniecības “Liels un mazs” 101 m garo izstādi “BikiMETRS”. Tur bija interesants risinājums grāmatu prezentēšanai ar dažādām aktivitātēm.

Ekskursijas noslēgumā noskatījāmies animācijas filmu’’ Jēkabs’’ kinozālē. Filma bija ļoti interesanta, bērniem ļoti patika.

Pēc visām aktivitātēm priecīgi un apmierināti devāmies mājupceļā.

Klases audzinātāja Guna AuzāneComments


bottom of page