top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Ekskursija uz Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu

2024. gada17.maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 6.a un 6.b klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgas zoodārzu programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros. Nodarbības nosaukums bija “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”.

Ekskursijas maršruts un saruna vijās caur Latvijas pilsētu ģerboņos atveidoto dzīvnieku prizmu, iesaistot skolēnus pētnieciskās aktivitātēs un darbībās.

Ekskursijas laikā skolēni vēroja dzīvniekus un izzināja to dzīvesveidu savvaļā. Iepazītos dzīvnieka pielāgojumus salīdzināja ar teikās un nostāstos aprakstīto uzvedību. Diskutēja un veidoja argumentāciju par dzīvnieka izvēli Latvijas novadu pilsētu ģerboņos, atklāja likumsakarības kultūrainavas un dzīvnieku aizsardzības jomā.

Ekskursija bija starpdisciplināra, jo tajā ietverti temati par Latvijas vēsturi un kultūrvēsturi, Latvijas ģeogrāfiju, latviešu teikām, mītiem, mīklām un pasakām, kā arī par Latvijas dabu un tās aizsardzību.

Bērni ar lielu interesi vēroja, klausījās un piedalījās sarunā par tēmu “Dzīvnieki Latvijas dabā un kultūrā”. Gandarījumu sniedza tas, ka bērni bija aktīvi un zinoši. Arī ar uzslavām nepalika parādā ekskursijas vadītāja, jo bija pārsteigta par tik labām bērnu zināšanām.Šis pasākums bija brīnišķīga iespēja arī klašu saliedētībai. Atklājās bērnu saskarsmes, izpalīdzības, draudzības un citu labu īpašību un iespēju pilnveidošana. Svarīgākā lieta, kas bērnam ir nepieciešama spēja komunicēt ar vienaudžiem. Atklājās bērna patstāvība, uzdrīkstēšanās paust savu viedokli.

 

“Ekskursija bija ļoti forša, interesanta, jautra. Uzzinājām jaunas lietas par dzīvniekiem.” /Ņika Peškova/

“Man bija ļoti interesanti. Man patīk tādas ekskursijas. Es uzzināju ļoti daudz par dzīvniekiem, kuri dzīvo Latvijas mežos.” /Daniels Sinķevičs

“Man bija forši. Es pavadīju interesantu laiku ar draugiem!” /Ksenija Kornejeva.

 “Ekskursija man patika, īpaši Zooloģiskajā dārzā, tas bija tik interesanti.” /Iļja Bistrovs

“Man ļoti patika viss. Bija interesanti.” /Evelīna Atamaņuka/

“Aizraujoši bija klausīties visu, ko pastāstīja gide.” /Daniils Ļebedevs/

“Uzzināju dažu pilsētu ģerboņus, ko agrāk nebiju redzējusi.” /Milana Kačanovska/

                      Rakstu sagatavoja Tatjana KarnauhovaComments


bottom of page