top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Gaisma pašu rokām

Updated: Jun 5, 2023

2023. gada 9.februārī programmas “Latvijas Skolas soma” ietvaros Jēkabpils 2.vidusskolas 2.e klases skolēni apmeklēja Jēkabpils muzeja Brīvdabas nodaļu “Sēļu sēta”, kur tika piedāvāta izglītojoša programma “Gaisma pašu rokām”.

Muzejs ir izveidots seno ēku ielokā, kur jaukas gides vadībā skolēniem bija iespēja iepazīties ar oriģinālo ekspozīciju, kas stāsta par cilvēka dzīves gājumu saistībā ar latviešu tautas tradīcijām. Skolēni iepazina senos darbarīkus, dažādus citus priekšmetus un apģērbu, kur varēja pielikt savu roku rakstaina auduma tapšanā.

Ekskursijas dalībnieki iepazinās ar sveču veidošanas tehnoloģijām un materiāliem. Paši varēja iemēģināt roku izgatavojot savu gaismiņu – svecīti.

Noslēgumā skolēniem tika piedāvāta iespēja radoši izpausties, spēlējot dažādas spēles, kur vajadzēja pielietot dzirdēto gida stāstījumā. Katrs skolēns tika pie savas svecītes, kas ir neatkārtojams mākslas darbs.

Darbojoties jaukajā vietā ar senatnes pieskaņu, nemanāmi paskrēja laiks.

Ekskursijas dalībnieki radoši un jēgpilni pavadīja šo skaisto Sveču mēneša dienu, kura ilgi paliks atmiņā ar savu veikumu un iegūtajām zināšanām, kas noderēs turpmākajā izglītošanās posmā.

Skolotāja Ilona Bikovska“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page