top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Iepazīstot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju

Trešdien, 2023. gada 4. oktobrī, 3.a un 2.a klases skolēni piedalījās programmā "Latvijas skolas soma", apmeklējot Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Darba sākumā kopā ar bērniem iepazināmies ar muzeja nosaukumu, izrunājām, kāpēc tas pastāv, pārspriedām par to, ko mēs šeit varētu apskatīt, bet, galvenais, izvirzījām mūsu ekskursijas mērķi.

Pirmā mums bija interaktīvā programma. Programmas laikā skolēnus iepazīstina ar to, kā bērni mācījās skolā XIX gadsimtā un XX gadsimta pirmajā pusē. Programmas laikā skolēni papildināja zināšanās par skolu vēsturi Daugavpilī (Dinaburgā, Dvinskā), pētot dažādu gadsimtu izglītības dokumentus (liecības, atestātus, dienasgrāmatas, uzslavas rakstus), kā arī iepazinās ar mācību grāmatu vēsturi, īpašu uzmanību veltot vienai no pirmajām latviešu ābecēm – Vecā Stendera sastādītajai „Bildu ābicei”.

Izmantojot muzeja krājuma mācību grāmatas, skolēniem rotaļu veidā tika piedāvāti dažādiem vēstures periodiem raksturīgi uzdevumi: lasīšana vecajā drukā, glītrakstīšana, aritmētika, zīmēšana. Uzdevumu veikšanai bērni lietoja vēstures periodam atbilstošus rakstāmpiederumus: tinti, spalvaskātus.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no vecākajiem un lielākajiem muzejiem Latgalē. Tas dibināts 1938.gadā. Atrodas vienā no skaistākajām pilsētas ēkām – 1883.gadā jūgendstilā celtajā ēkā, kura ir kultūrvēsturisks arhitektūras piemineklis. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja misija: vācot, glabājot, pētot un popularizējot Daugavpils novada kultūrvēstures, mākslas un dabas kolekcijas, sekmēt kultūrvēsturiskā mantojuma un mūsdienu pieredzes apzināšanu, veicināt sabiedrības interesi un izpratni par vēsturiskajiem procesiem Daugavpils novadā, radīt sabiedrībā cieņu pret savu garīgo mantojumu un tradīcijām. Bērni iepazinās ar muzeja mākslas un dabas kolekciju. Viņi ar interesi klausījās gidu un uzdeva jautājumus. Skolēnos interesi izraisīja vēsture un notikumi. Bērni gribēja uzzināt pēc iespējas vairāk.


Bērnu atsauksmes un fotogrāfijas:

Man ļoti patika ekskursija visās zālēs. Es uzzināju, kā cilvēki dzīvoja agrāk.

/Andželīna Račko 3.a/

Man ļoti patika senie priekšmeti. Ļoti interesanti bija rakstīt ar spalvu.

/Anastasija Šlautere 3.a/

Man ļoti patika radošā darbnīca, tāpēc ka es pirmo reizi rakstīju ar tinti un spalvu. Tas nebija viegli. /Anastasija Ažikina 3.a/

Man ekskursija ļoti patika, tāpēc ka es tur uzzināju, kā senos laikos taisīja dažādus priekšmetus un kā agrāk rakstīja.

/Vadims Silionovs 3.a/

Mēs, 2.a klase, 4.oktobrī bijām ekskursijā Daugavpilī. Šajā dienā muzejā es pirmo reizi mēģināju rakstīt ar tinti un sapratu, ka mums ir paveicies, jo mums tagad ir pildspalvas. Mēs ļoti jauki pavadījām šo dienu ar klasesbiedriem!

/Jana Borisika 2.a klase/

Mani sauc Andrejs. 4.oktobrī mēs ar klasi braucām ekskursijā uz Daugavpili. Mēs apmeklējām Daugavpils muzeju un Daugavpils cietoksni. Man ļoti patika šī ekskursija! /Andrejs Medvedevs 2.a klase/

Brauciens man ļoti patika. No šī brauciena man atmiņā palicis muzejs. Tur bija liels skaits dažādu kukaiņu, daudzus no tiem redzēju pirmo reizi. Un, ja būtu iespēja aizbraukt turp vēlreiz, es labprāt brauktu.

/Ivans Ivanovs 2.a klase/

Rakstu sagatavoja Jeļena DžeikunaComentarios


bottom of page