top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Iepazīstot Lūznava muižu

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros izvēlējāmies Lūznavas muižas piedāvājumu, apmeklēt jūgendstilā būvēto un atjaunoto muižas stāstu, to piedāvātās aktivitātes.

Pirms muižas apmeklējuma brīdi pavadījām Rēzeknes apskates objektā Livonijas ordeņa pilskalnā, kurā varēja vērot pils nocietinājuma fragmentus, caur kuru var saskatīt Rēzeknes vissvētākās Jēzus sirds Romas katoļu katedrāli. Mūsdienās tik svarīgā foto sesija skaistā vides objektā un pretestību pārvarēšana skrienot cauri pauguriem.


Lūznavas muižā iepazināmies ar unikālo romantiskā jūgendstila arhitektūras pērli, ar vietas vēsturi un uzzinājām, kāds ir muižas īpašnieku Kerbedzu dzimtas ieguldījums vietas attīstībā.


Skolēniem tika piedāvātas speciāli izstrādātās izdales darba lapas, kas palīdzēja interaktīvā veidā iepazīties ar muižas dizaina elementiem. Skolēni tika sadalīti komandās ar skolotāju un varēja sākties spēle.


Muižas parkā, izmantojot mobilo aplikāciju, bija iespēja izspēlēt izziņas un komandu saliedēšanās spēli „Muižas sikspārņa Mūža misija.”


No skolēnu aptaujas:

Patika stāsts par sikspārņiem , to daudzveidību, kā arī, ka tie no rītiem guļ. Pastaigas laikā caur parku, meklējot un risinot rēbusu, jābūt bija vērīgam un uzmanīgam, lai atrastu muižas detaļas, kas bija darba lapā un arī parkā, saskaitīt -sameklēt objektus. Atcerējāmies, ka vajag ekskursijā klausīt gidu un skolotājus. Vēl ir vēlme doties ekskursijā, un šī bija par īsu.


Spēcīgu iespaidu uz 4.c skolēniem atstāja princeses Rozes skulptūra, kas atrodas Rēzeknes pilskalna pakājē. Skolēnus iedvesmoja keramiķu Anatolija Vituškina un Mihaila Sabanska radītais alegoriskais sievietes tēls, kas iemieso princeses Rozes stāstu.

Ar lielu interesi 4.c klase bija piedalījusies muzeja darbinieku sagatavotajā kvestā. Viens no objektiem, kuru vajadzēja sameklēt kartē, bija Sv. Marijas skulptūra.


4.c klases skolēni atstāja pozitīvas atsauksmes par ekskursiju.

Adelīna:

Man visvairāk patika Lūznavas muiža. Ļoti patika uzturēties tajā, tā ir ļoti mājīga. Vēlos pateikt paldies muižas darbiniekiem par sagatavotajiem kvestiem. Bija ļoti jautri.

Katrīna:

Ekskursija ir izdevusies. Novērtēju to uz 4,5 ballēm 5 ballu skalā tāpēc, ka bija lietus. Ļoti patika kvesta uzdevumi, kad vajadzēja kaut ko meklēt mājā un muižas ārpusē.Autors foto un rakstam 4.c klases skolotāja Ludmila Kravcova.“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Comments


bottom of page