Iepazīstot Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju

Programmas “Latvijas skolas soma” pasākumu ietvaros Jēkabpils 2 vidusskolas 3.e klase devās uz Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja muzejpedagoģisko nodarbību “Ganu spēles Latvijas laukos 19.gs. un 20.gs. sākumā”. Nodarbībā skolēni iepazina 19. gs. un 20. gs. sākuma lauku bērnu dzīves vidi, to darbus un nedarbus. Skolēni apskatīja kādu no muzejā esošajām sētām un izzināja ēkas, kas reiz bija sastopamas katrā lauku sētā: dzīvojamo māju, klēti, kūti, pirti, uzzināja to nozīmi saimniecībā. Iepazinās ar dažādiem darba piederumiem un priekšmetiem, kurus izmantoja senāk. Paralēli ēku apskatei skolēni iepazina un izspēlēja kustību spēles, kādas agrāk bērni spēlēja, ejot ganos un atpūšoties kopīgos brīvbrīžos. Spēļu mērķis ir mācīt skolēnus sadarboties, izjust kustību prieku un attīstīt prasmi lietderīgi pavadīt laiku brīvā dabā. Skolēni bija pārsteigti par piedāvātajām spēlēm, cik tās ir vienkāršas, bet aizrautīgas. Atpūta caur spēlēm ir daudz jaukāka un vērtīgāka! Dodieties uz muzeju un izbaudiet interesantās spēles ar pastaigu svaigā gaisā!

Skolotāja Ilona Bikovska