top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Iepazīstot Rotko muzeju

31.oktobrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bērni no 5.a un 5.c klases kopā ar klases audzinātājām Marinu Dapolskieni, Ludmilu Kravcovu devās ekskursijā uz  Daugavpils Rotko muzeju.

Rotko muzejs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas komplekss, kultūras un izglītības centrs Arsenāla ēkā Daugavpils cietoksnī. Vienīgā vieta Austrumeiropā, kur var iepazīties ar pasaulē slavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko oriģināldarbiem.

Muzejā mums bija iespēja apskatīt neparasti skaistas ekspozīcijas un porcelāna.

Piedalīties Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā”, kura bija paredzēta pamatskolas vecuma bērniem no 5.klases līdz 9.klasei. Izzinoši radoša nodarbība “Notverts mākslā” sastāv no divām daļām – izzinošas pastaigas muzeja ekspozīcijā un praktiskas nodarbības ar spēles elementiem radošā darbnīcā. Kopā ar gidu skolēni iepazīs kādu no Rotko muzeja mainīgajām izstādēm, kas izkārtotas trīs sektoros. Ekspozīcijas gada griezumā sadalītas četrās sezonās, katra piedāvā reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslinieku radošos projektus. Piesakot nodarbību, pasūtītājs izvēlas apskatāmo sektoru.

Praktiskajā daļā skolēni kopā ar muzejpedagogu izveidoja savu radošo darbu kādā no vizuālās mākslas tehnikām atbilstoši aktuālajai ekspozīcijai.

Nodarbībā, atkārtojot mākslas jēdzienus un gūstot jaunus iespaidus, skolēni padziļināja izpratni par mūsdienu mākslu, pilnveidoja prasmes vizuālajā mākslā un komunikācijā, kā arī attīstīja gaumes izjūtu, pacietību, toleranci, vērību un izdomu. Izveidotie radošie darbi bija paredzēti līdzņemšanai.

Otrā aktivitāte bija mākslinieka Makro Rotko  biogrāfija un viņa originālo gleznu apskate, kuru cena ir ap 100 tūkstošiem eiro.

Trešā aktivitāte bija izzinoši interaktīvā nodarbība Martinsona mājā ar mūsdienu tehnoloģiju iesaisti atklās dažādu mākslas veidu ciešo mijiedarbību. Skolēni iepazinās ar keramiķa Pētera Martinsona biogrāfiju un ekspozīciju “Sapņu pilsēta” , pievēršot uzmanību mākslas darbu materiāliem un tehnikām. Interaktīvā spēlē, mācoties atpazīt keramikas materiālus, veidošanas un apdedzināšanas tehnikas, audzēkņi pieskaras mākslinieka, arhitekta un dizainera profesijas izaicinājumiem un iespējām. Vienlaikus, izmantojot papildinātās realitātes lietotni “Martinsons AR”, audzēkņi iepazīsies ar Pētera Martinsona digitalizētajiem darbiem.

Visā nodarbības gaitā skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par Daugavpili, Daugavpils cietoksni, Daugavpils un Latvijas vēsturi un Rotko muzeja ēku kompleksa arhitektūru.

 5.a klases audzinātāja Marina Dapolskiene

 5.c klases audzinātāja Ludmila Kravcova

Comments


bottom of page