top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Inkubēsim!

Jēkabpils 2. vidusskolas 2.i klases skolēniem tika dota iespēja vērot dzīvības rašanos. 13. maijā, teju Mātes dienā, klasē izšķīlās 3 mazi cālēni. Kā paši klasē smejoties bērni teica, - kļuvām par cāļu mammām un papiem.

21 dienu bērni vēroja inkubācijas procesu. Ar speciālu iekārtu palīdzību skolēni varēja ieskatīties iekšā olā. Dabaszinību mācību priekšmetā 2. klasēm jāapgūst temats “Kas nepieciešams dzīvajiem organismiem?” Temata laikā skolēni apgūst, kas ir dzīvs organisms, kas nepieciešams dzīvnieku augšanai, attīstībai, dzīvošanai, kādas pārmaiņas notiek ar dzīvu organismu, tam augot un attīstoties, kas ir dzīves cikls u.c.. Nav labākas iespējas, kā mācīt bērniem apgūstamo vielu, darbojoties praktiski. Kad cāļi izšķīlās, klasē sāka valdīt lielie prieki. Gaidīšanas laiks beidzies! Jāsāk rūpēties! Un bērni mācījās uzkopt, aprūpēt, pabarot, padzirdīt, pieskatīt, tīrīt kastīti, savā starpā dalīties. Skolēni rūpējās par cālēniem ne tikai klasē, bet arī kļuva par nakts vai brīvdienu auklēm. Cālēni ieguva arī vārdus – Cepumiņš, Čabulis un Pingvīns. Vērojām cālēnu attīstību līdz pat vasaras brīvlaikam. Redzējām, kā pūciņu nomaina spalvas. Vispirms tas notika uz spārniem. Redzējām, kā cālēni aug augumā, kā parādās pirmās sekstes iezīmes, kā aug astītes. Kāpēc vienam cālēnam tā ir garāka? Kā noteikt, vai cālēns būs gailis? To visu kopā izzināt bija tik labi un patīkami!

Par patīkamajiem un izglītojošajiem mirkļiem vislielākais PALDIES Jēkabpils novada uzņēmumam SIA “Saimniecības vistiņas” (inkubatori.lv). Paldies par iespēju redzēt un piedzīvot!

Anda Jurgeviča

تعليقات


bottom of page