“Interaktīva performance “Purvītis. Koši pelēkais latvietis”
- Jēkabpils 2. vidusskola

- 20. apr.
- Lasīts 1 min
17.04.2026 Jēkabpils 2.vidusskolā programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viesojās nodarbības īstenotājs Arno Avotiņš. Pati māksliniece Anda Kolosova bija saslimusi , tāpēc nodarbības saturā tika veiktas nelielas izmaiņas.
Norises ideja ir parādīt Latvijas senās glezniecības vērtības mūsdienīgā interpretācijā, aktualizēt jaunrades tēmu, radīt bērnos interesi par klasisko un laikmetīgo glezniecību. Performancē tiek izmantota ebru tehnika – gleznošana uz ūdens, kas senāk izmantota grāmatu ilustrēšanai.
Vispirms skolēni tika iepazīstināti ar tehnikas tapšanas vēsturi un tās attīstību līdz mūsdienām. Mazāk tika stāstīts par Purvīša glezniecību ,bet runāja par ebru tehnikas pielietojamību mūsdienās. To visu papildināja prezentācija.
Tad skolēni tika iepazīstināti ar dažiem tehnikas pamatprincipiem un radošais process varēja sākties. Katram bija vanniņa ar sagatavotu ūdeni, otiņu komplektu un krāsām. Skolēni darbojās ar lielu aizrautību, visiem process ļoti patika. Beigās katrs savu izveidoto mākslas darbu varēja pārnest uz papīra. Kad darbi bija nokaltuši, atlika tos izgludināt un ierāmēt.
Skolēnu atziņas: “Man ļoti patika zīmēt ar ūdeni, tas bija tik interesanti”-Ņina
“Process bija aizraujošs un rezultāts bija skaists”- Karīna
“Man ļoti patika, es labprāt gribētu vēl tādu nodarbību”-Sindija
“Patika atsaucīgais nodarbības vadītājs, kā visu izstāstīja un parādīja”- Elīna
“Nezināju, ka ir tāda tehnika, tas bija ļoti aizraujoši”- Viktorija
Klases audzinātāja Ilona Bičole

