top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Interešu izglītība "Matemātikas līkloči"

“Mēs esam tas, ko nepārtraukti darām. Tāpēc izcilība nav rīcība, bet gan ieradums.” /Aristotelis/

Ik dienas cilvēkam nepieciešams kāds izaicinājums, lai sevi attīstītu dažādās sfērās. Izglītības programmu īstenošanas vietā Rīgas ielā 200 skolēniem tika piedāvātas interešu izglītības nodarbības "Matemātikas līkloči". Ne tikai tiem, kuriem ir labas zināšanas matemātikā, bet arī tiem, kuri vēlas labāk izprast matemātikas nozīmi sadzīvē.

12 atjautīgi un zinātkāri jaunieši visu mācību gadu apmeklēja nodarbības, piedalījās pētījumos, konkursos un eksperimentos. Piemēram, vai Tu zini, kā izmērīt koka augstumu un pārvērst to jebkurā mērvienībā? Vai varbūt Tu zini, kā aprēķināt atlaidi savai mīļākajai rotaļlietai veikalā? Mēs to jau zinām!

"Matemātikas līkloči" dalībnieki izveidoja interesantus un aizraujošus uzdevumus 4.m un 4.u klasei. 30.maijā notika matemātikas pasākums, kurā dalībnieki bija atlasījuši labākos uzdevumus, kurus pārējiem bija jāizpilda.

Pasākumā tika ietverti tādi uzdevumi, kā dažādu figūru veidošana no koka klucīšiem, augstākā torņa būvēšana no avīzēm, lielu skaitļu šifrēšana, mīkla un individuālais uzdevums - minūtes laikā pēc iespējas vairāk nosaukt un parādīt skaitļus. Cik daudz skaitļu minūtes laikā atradi Tu?
Konkurence bija sīva, tomēr beigās uzvarēja draudzība!

Paldies par sadarbību visa mācību gada garumā saka interešu izglītības pedagogs Ligita Voltmane

Comments


bottom of page