Izglītojoša darbnīca – Smilšu aplikācija

2022.gada 20.decembrī 1.u klases skolēni programmas “Latvijas skolas somas” ietvaros izmantoja iespēju un iepazina smilšu kino un smilšu aplikācijas kopā ar smilšu kino mākslinieci Zani.

Pirmajā daļā video ierakstā smilšu kino māksliniece iepazīstina skolēnus ar smilšu animācijas tehniku, tās vēsturi un pielietojumu, parāda smilšu kino tapšanas procesu un stāsta par smilšu ieguvi un to izmantošanu Latvijā un pasaulē. Smiltīs tiek izzīmēts īss ieskats izrādē “Apkārt pasaulei”, uzzīmēta Latvija.

Otrajā daļā skolēni tiek iepazīstināti ar praktisko darbiņu – aplikāciju krāsošanu ar krāsainām smiltīm. Izkrāsotie darbiņi paliek bērniem par piemiņu no nodarbības.

Izveidotie attēli iznāca koši un skaisti. Bērni darbojās ar lielu aizrautību un interesi. Paldies par doto iespēju!

1.u klases audzinātāja Ilze Čevere

Smiltis.... Mēs visi zinām, cik patīkami ir pastaigāties pa siltām, mīkstām smiltiņām jūras krastā! Cik aizraujoši bija spēlēties bērnībā bērnudārza smilšu kastē! Bet veidot no smiltīm aplikāciju? Tas

Tuvojoties Ziemassvētkiem, 5.i klases skolēni noskatījos jaunāko latviešu kino filmu “Ziemassvētki džungļos”. Kopā ar filmas varoņiem - māsām Paulu un Kati, un viņu mammu - aizceļojām uz kādu eksotisk

22.decembrī, mazu mirkli pirms Ziemassvētku lielā brīnuma, 4.m klase devās aizraujošā kino ceļojumā meklēt Ziemassvētku sajūtu. Kopā ar galvenajiem filmas varoņiem Paulu un Akimu iekarojām džungļus, l