top of page
  • Writer's pictureJēkabpils 2. vidusskola

Izglītojoša pastaiga / nodarbība “Annas Brigaderes pasaku lugu tēli un koktēlniecības tradīcijas LVM

Programmas Latvijas skolas soma ietvaros, šī gada 24. maijā Jēkabpils 2. vidusskolas 2.b un 3.e klases skolēni devās izglītojošā ekskursijā uz LVM dabas parku Tērvetē, kur baudīja spēcinošu un izglītojošu pavasara pastaigu / nodarbību “Annas Brigaderes pasaku lugu tēli un koktēlniecības tradīcijas LVM dabas parkā Tērvetē.

LVM dabas parkā Tērvetē tika apskatītas koka skulptūras, iekoptās dabas takas, gleznainā daba. Pastaiga raisīja skolēnos iztēli, zinātkāri un apbrīnu, kā arī veidoja priekšstatu par vides objektu dažādību. Skolēni iepazina vienu no Latvijas skaistākajām vietām, kas dziļi saistīta ar kultūras mantojumu no A. Brigaderes repertuāra – pasaku lugu tēliem - Sprīdītis, Lutausis, Annele, rūķu saime u.c. Pasaku mežā dalībnieki iepazinās ar pēc A. Brigaderes pasaku lugu motīviem izveidotām pieturas vietām un izzināja rakstnieces daiļradi un saistību ar Tērvetes silu. Trešās klases skolēni šogad apguva tēmu ”Arhitektūra” un paši būvēja mājas, tādēļ ļoti interesanta pieredze bija Rūķu pilsētiņā “Čiekurē”, kur izveidotas rūķīšu izmēra mājas un katra no tām ir pilnīgi citāda. Šādā pilsētiņā būtu lieliski svinēt svētkus kopā ar klasesbiedriem. Bērni ļoti gribēja palikt tur ilgāk un izbaudīt kopābūšanas prieku.

Arī atrakciju parks, kas veidots no dabai draudzīgiem materiāliem, bija skolēnu apbrīnots un izbaudīts. Kā arī Labirints ar savu noslēpumu bija 3.e klases lieliskākā vieta parkā, kuru viņi iesaka apmeklēt citiem.

Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par šo iespēju iepazīt mūsu Latvijas vienu no skaistākajām vietām, kā arī aktīvi pavadīt laiku ar klasesbiedriem un skolotājiem.

Sagatavoja 2.b. kl. audzinātāja L. Rancova un 3.e kl. audzinātāja R. Žurila.


“Apkārt pasaulei”

Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros speciālās pamatizglītības programmas izglītojamajiem bija iespēja piedalīties attālinātā smilšu kino un smilšu aplikāciju nodarbībā “Apkārt pasaulei”. Skolēn

Ekskursija pa Rīgas ielu

31. maijā Jēkabpils 2.vidusskolas 7.d klase, programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās uz Krustpili. Skolēni piedalījās Jēkabpils Vēstures muzeja piedāvātajā ekskursijā Jēkabpils pilsētā par R

Kommentit


bottom of page